Dzieci z rządowego programu in vitro

W kwietniu zaczęły planowo przychodzić na świat pierwsze maluszki poczęte w wyniku zastosowania metody in vitro w ramach rządowego programu uruchomionego w lipcu 2013 roku.

in vitro

Rządowy program in vitro refunduje starającym się o pomostwo parom procedurę sztucznego zapłodnienia. W ramach tego programu już prawie 1600 par oczekuje dziecka. W marcu zaczęły rodzić się pierwsze dzieciątka poczęte na początku trwania programu, to jest w lipcu 2013 r.

Pierwsze dziecko z powyższego programu urodziło się na Dolnym Śląsku, przed terminem, poprzez cesarskie cięcie. Od tego czasu mamy już prawdziwy "baby boom" z państwowego in vitro.

Na przykład 1 kwietnia przyszedł na świat pierwszy chłopczyk z rządowego programu in vitro na Śląsku (maluszek z fotografii na następnej stronie). Został poczęty w Klinice Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach. Poród odbył się w katowickim Szpitalu Bonifratrów. Maluch urodził się siłami natury i otrzymał 10 punktów skali Apgar. Mama i dziecko są zdrowe. Ważył 2800 g i dla swoich rodziców jest całym światem, jak wszystkie dzieci, bez względu na to, w jaki sposób zostały poczęte.

Pierwszym dzieckiem z rządowego programu in vitro urodzonym planowo było maleństwo z Łodzi. Jednak jego mama chce pozostać anonimowa, ponieważ boi się negatywnych reakcji przeciwników zapłodnienia pozaustrojowego. Metoda in vitro wciąż wzbudza kontrowersje.

Na czym polega?

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2014-04-11 20:46:07

re: Dzieci z rządowego programu in vitro

Dziecko to największe szczęście rodzicow, nie ważne jak poczete. Gratuluję wszystkim młodym rodzicom :)))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
MM
2014-04-11 14:48:55

re: Dzieci z rządowego programu in vitro

Super, pogratulować rodzicom :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz