Dziecko rozdarło stopami macicę swojej matki! [FOTO]

Niezwykle rzadkie zdjęcie z rezonansu magnetycznego pokazuje stopy dziecka rosnące poza macicą. Dotychczas w literaturze medycznej odnotowano tylko 26 takich przypadków.

ciąża

Patrząc na to wyjątkowe zdjęcie może się wydawać, że maluszek dosłownie „wykopał” sobie drogę z macicy mamy. Jednak wszystkie mamy kopiących maluszków mogą spać spokojnie – zdjęcie z rezonansu magnetycznego prezentuje bardzo rzadkie schorzenie, które na pewno nie zostało spowodowane przez zbyt ruchliwego bobasa.

U 33-letniej ciężarnej rozwinęło się rozdarcie w ścianie macicy na 2,5 centymetra. Przez rozdarcie wydostał się worek owodniowy o wymiarach 19x12x9 centymetrów. Worek owodniowy to membrana wypełniona płynem, która znajduje się w macicy i zawiera rosnący i rozwijający się płód. Co dziwniejsze, kobieta nie miała żadnych objawów świadczących, że doszło do uszkodzenia macicy!

Kobieta o tym rzadkim schorzeniu dowiedziała się, gdy w 22. tygodniu ciąży udała się na rutynowe USG. To była jej szósta ciąża, a wszystkie poprzednie kończyły się cesarskim cięciem. Prawdopodobnie to zwiększyło ryzyko rozdarcia macicy. Dotychczasowe cesarskie cięcia osłabiły ściany macicy i do rozdarcia doszło niedaleko miejsca poprzednich cięć, które było delikatniejsze i słabsze.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Megi
2016-12-30 17:32:10

6 cesarek..? tak nieodpowiedzialnej kobiecie powinno się odebrać dzieci

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz