Dzięki tej metodzie płeć malucha można poznać już w 6. tygodniu ciąży!

Czy metoda Ramziego naprawdę ujawnia płeć malucha już w pierwszym trymestrze?

płeć dziecka

Teorii na temat płci maluszka jest niemało, na podstawie przeróżnych objawów można ocenić czy kobieta urodzi chłopca, czy dziewczynkę.

Chłopiec czy dziewczynka? 15 sposobów na sprawdzenie płci dziecka >>>

Najwięcej takich zależności znają nasze babcie, które, żyły w czasach gdy ultasonografii nie było, a kobieta dowiadywała się o płci przy porodzie. Jeśli byłaś w ciąży, na pewno nie raz słyszałaś, że twoje zachcianki kulinarne, kształt brzucha czy wygląd cery z całą pewnością wskazują na chłopczyka lub dziewczynkę.

Niedawno pisaliśmy o jednej z nowszych teorii. Badacze dowodzą, że najskuteczniejszą metodą jest monitorowanie ciśnienie przyszłej mamy. Więcej >>>

Jednej z najnowszych teorii jest teoria Ramzi’ego oceny płci płodu (Ramzi’s Gender Prediction Theory). Według tej teorii płeć maluszka można określić już w 6. tygodniu ciąży, na podstawie oceny kosmówki, a ściślej czy jest po prawej czy po lewej stronie od pęcherzyka ciążowego w macicy. Dr Saada Ismaila, autor teorii zapewnia, że teoria ta sprawdza się w ponad 97%. Chłopięce łożyska są po prawej stronie, a dziewczęce łożyska po lewej stronie.

Teoria ta została opublikowana 6 lat temu na Obgyn.net i jak łatwo zauważyć nie jest to czasopismo naukowe. Metoda jest prosta w zastosowaniu i wydaje się być zbyt piękna, by być prawdziwa. Niestety do tej pory teoria nie doczekała się poważnych badań naukowych i naukowych publikacji, nie została także uznana przez żadną z organizacji medycznych zajmujących się położnictwem. Mimo to można znaleźć w sieci wiele wpisów i filmików mam, które próbują w ten sposób określić płeć swojego maluszka.

Jeśli jesteś w ciąży, jeszcze musisz poczekać przynajmniej do USG połówkowego. A wcześniej pozostaje ci zgadywanie, czy te ogórki kiszone na kolację to znak, że czas malować pokój na niebiesko.

db

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ann
2017-05-11 09:11:35

Płeć można poznać szybciej dzięki badaniom wolnego płodowego dna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Moni
2017-05-11 07:22:26

Mam dwie corki z poczatku mialam tez ochote na kwasne.Co do kształtu brzucha to byl niskawo w prownaniu do znajomej ktora spodziewala sie syna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz