Rząd chce wprowadzić `modę na dziecko` …

…i podpowie, kiedy i jak Polacy mają starać się o dziecko. Na ten cel przeznaczy prawie 3 mln złotych!

seks

Resort zdrowia rozpoczął działania na rzecz zwiększenia prokreacji, wybrano też firmę, która przygotuje kampanię "sprzyjającą płodności". Na ten cel Ministerstwo zdrowia chce wydać 2,7 mln zł. W ramach kampanii zachęcającej do posiadania dzieci zostaną przygotowane spoty radiu i telewizji, ale także zostaną wykorzystane nowoczesne kanały komunikacji jak portale społecznościowe czy YouTube.

Planowane są także kampanie informacyjne w komunikacji miejskiej, m.in. o chorobach przenoszonych drogą płciową ze szczególnym naciskiem na kiłę, które staje się coraz bardziej niebezpieczna. Dodatkowo powstanie platforma e-learningowa dla pracowników medycznych, planowane są także warsztaty i konferencje tematyczne. Ministerstwo przygotowało też program, w ramach którego szpitale, które będą przyjmować pary na pogłębioną diagnostykę, dostaną dodatkowe środki finansowe. Wybrano 13 ośrodków.

"Prokreacja obejmuje nie tylko wymiar fizyczny, psychiczny i duchowy, ale także społeczny. Rodzicielstwo jest niezwykle istotnym elementem roli społecznej. Jest jednym z podstawowych czynników osiągnięcia szczęścia i sukcesu życiowego" - tak akcję uzasadnia resort zdrowia.

 To nie koniec pomysłów Ministerstwa.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz