Gwiazdy, które miały problemy z zajściem w ciążę

Problemy z zajściem w ciążę dotyczą wielu kobiet, nie tylko tych "zwykłych". Poznaj gwiazdy, które długo starały się o dziecko.

ciaza

Przyczyny kobiecej niepłodności 

Niepłodność u kobiet to coraz częstszy problem. Największa płodność kobiety przypada pomiędzy 20-25. rokiem  życia, potem stopniowo maleje. Jakie są najpopularniejsze przyczyny niepłodności u kobiet? Zaburzenia jajeczkowania stanowią około 40% wszystkich przypadków niepłodności u kobiet! Za zaburzenia jajeczkowania odpowiadają: stres, alkohol, narkotyki, bulimia, anoreksja, zmiany hormonalne, niektóre leki, zaburzenia genetyczne oraz inne czynniki. Zmiany w obrębie miednicy mniejszej stanowią około 40% problemów związanych z niepłodnością. Są wynikiem częstych infekcji układu płciowego i moczowego, zakażenia wirusem opryszczki, endometriozy, zakażenia macicy oraz niewydolności jajników. Pozostałe przyczyny niepłodności stanowią 10% i odpowiadają za nie mięśniaki, nowotwory, zaburzenia układu immunologicznego oraz inne choroby. Ostatnie 10% przyczyn niepłodności kobiecej to przyczyny nieokreślone. 

Zespoł policystycznych jajników  

To nadal zagadka. Prawdopodobnie odpowiada za niego podwyższony poziom insuliny, który wywołuje zwiększoną syntezę androgenów przez jajniki, a to prowadzi do zaburzeń owulacji. Zespoł policystycznych jajników może być dziedziny. PCOS leczy się przez podanie środków stymulujących jajeczkowanie. 

Endometrioza

To również zagadkowa choroba. U kobiet chorych na endometriozę błona śluzowa macicy nie zostaje usunięta w całości, a jej kawałki wędrują z krwią po organizmie i zagnieżdżają się w tkankach, najczęściej lokują się w bliznach pooperacyjnych (często w bliźnie po cięciu cesarskim), pęcherzu i odbytnicy. Gdy endometrium wszczepi się w daną tkankę, narasta i złuszcza się, jak w macicy, dlatego często powstają torbiele, zwane torbielami czekoladowymi (są wypełnione krwią i fragmentami śluzówki). Endometriozę leczy się przez podawanie tabletek antykoncepcyjnych bez robienia 7-dniowej przerwy, z zaawansowaną endometriozę można leczyć laparoskopowo lub operacyjnie. Niestety choroba lubi nawracać. 

Przyczyn niepłodności jest bardzo wiele i mogą pojawić się na różnym etapie naszego życia. Zobacz galerię zdjęć znanych kobiet, które miały problemy z niepłodnością, a dziś są szczęśliwymi mamami. 

md

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ginka
2016-03-01 19:36:20

re: Gwiazdy, które miały problemy z zajściem w ciążę

też miałam problem z zajściem w ciążę. Ale pomogła nam naprotechnologia. Uzywałam komputera cyklu- cyclotestu. Za mnie interpretował pomiary temperatury, dzięki temu doskonale poznałam swój cykl, wiedzieliśmy kiedy współzyć i się udało ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz