HIPNORODZENIE: Bezbolesny poród w hipnozie

Poród w hipnozie już od dawna cieszy się popularnością w wielu krajach Europy i w USA. Coraz częściej decydują się na niego również kobiety z Polski.

poród

Hipnoza od dawna jest uznaną metodą terapeutyczną, a mimo to wciąż budzi lęk. Większość osób obawia się zazwyczaj, że hipnotyzer psychicznie nimi zawładnie, jednak prawda jest taka, że terapeuta nie może zmanipulować swojego pacjenta. Jest natomiast w stanie tak nim pokierować, by ten umiał rozpoznawać swoje uczucia, kontrolować zachowania i reakcje, a nawet wpływać na potrzeby swego organizmu. Dzięki temu hipnoza może mieć korzystny wpływ nawet na przebieg akcji porodowej.

Na czym polega hipnorodzenie?

Kobieta, która spodziewa się dziecka, zazwyczaj odsuwa od siebie myśli o porodzie. Ten kojarzy jej się z niesamowitym bólem i nieludzkim wysiłkiem – a wszystko przez opinie przekazywane przez babki i matki z pokolenia na pokolenie („rodziłam 20 godzin”, „omal nie umarłam z bólu”). Trudno więc myśleć o rodzeniu bez znieczulenia z uśmiechem na ustach. I chociaż chemiczne środki znieczulające mają wysoką skuteczność i zazwyczaj są niezawodne, nie zawsze można je bezpiecznie stosować. Z pomocą w takich przypadkach przychodzi więc hipnoporód.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz