Ile wydasz, zanim urodzisz?

Badania, wizyty u lekarza, tabletki... Koszty rosną razem z brzuszkiem!

Brzuszek

Jakiś czas staraliście się o dziecko i wreszcie się udało… Świetnie! Gdy zobaczyłaś dwie kreski na teście ciążowym nie mogłaś opanować radości… Cudownie! Już nie możesz doczekać się, kiedy zobaczysz swoje maleństwo… Urocze! Koszty, które teraz poniesiesz będą ogromne… No i tutaj przestaje być już tak różowo, bo dziewięć miesięcy z brzuszkiem równa się góra nieprzewidzianych wydatków!

Zanim dojdzie do zapłodnienia

Kobieta świadomie planująca potomstwo już przed ciążą wykonuje szereg badań, umawia się na wizytę u ginekologa (często prywatnie, bo wtedy zazwyczaj wzrasta jakość usługi). Kupuje również odpowiednie suplementy diety, takie jak kwas foliowy czy witaminy. Świetnie jeżeli od razu uda się jej zajść w ciążę. Gdy jednak próby przedłużają się w nieskończoność, znów trzeba iść do lekarza, niekiedy przyjąć odpowiednie leki (a te już nie są tak tanie jak witaminy) lub, co gorsza, skorzystać z niebotycznie drogich metod sztucznego zapłodnienia. Wiele kobiet używa również tzw. testów owulacyjnych (koszt opakowania, które starcza na miesiąc to około 30 zł).

Wszystko zaczyna się od testu ciążowego

Większość przyszłych mam, płacąc w aptece za test ciążowy (ok. 10-15 zł) zupełnie nie zdaje sobie sprawy, że to tylko początek olbrzymiej sumki, która uzbiera się przez całe dziewięć miesięcy. Z jakimi wydatkami musi liczyć się ciężarna?

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2013-05-21 21:09:00

re: Ile wydasz, zanim urodzisz?

Oj na bardzo duże:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aguśka
2013-05-21 18:11:02

re: Ile wydasz, zanim urodzisz?

tak, to absolutna prawda :/ jestem już w ostatnich tygodniach ciąży i wydałam z 3000 zł na samego lekarza, witaminy i badania. a gdzie tu wyprawka i poród!? nasz rząd zamiast nas zachęcać do rodzenia dzieci i sprawić, że będzie nas stać na kolejne potomstwo, to robią wszystko, aby Polacy wyginęli..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz