Kochasz sport? To może utrudnić twój poród

Choć sport to zdrowie i warto w ciąży być aktywną, warto robić to przede wszystkim z rozsądkiem.

ćwiczenia w ciąży

W sieci nie brakuje fit mam w ciąży, które pokazują jakie mają małe zgrabne brzuszki i seksowne wysportowane ciała. Zapewniają, że sport w ciąży to zdrowie i warto ćwiczyć, a to nie szkodzi w żaden sposób maluszkowi. I choć jest w tym wiele prawdy, warto w ćwiczeniach zachować zdrowy rozsądek, gdyż okazuje się, że bycie zbyt fit może utrudnić poród.

Fit mama Chontel Ducan, o której było głośno zarówno w ciąży, jak i po porodzie podzieliła się swoimi doświadczeniami. Chontel jest trenerką fitness i ćwiczyła przez całą ciążę aż do samego porodu. Internauci oskarżali ją, że robi krzywdę jeszcze nienarodzonemu maluszkowi, gdyż jej brzuszek był naprawdę malutki, a nawet można było zobaczyć "sześciopak". Trenerka zapewniała, że jej styl życia zapewnił dziecku zdrowie, a jej szybki powrót do formy. Zzdradziła jednak, że sport wcale nie pomógł jej podczas porodu.

Jak się okazało, mięśnie trenerki były tak twarde, że kobieta nie była w stanie urodzić w naturalny sposób. Co więcej, nawet cesarka, na którą ostatecznie zdecydowali się lekarze, nie była taka łatwa. Maluszek musiał być wyciągnięty macicy za pomocą kleszczy.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz