Jak oszczędzić na wyprawce? 8 SPOSOBÓW

Każda para maleńkich bucików, mikroskopijne skarpetki, sweterek i czapeczka, w mgnieniu oka zmiękczają Twoje serce i zapominasz o liście zakupów, którą masz w torebce, o stanie konta nie wspominając.

mama w ciąży

Metoda pierwsza: Rekonesans

Poszukaj w Internecie przykładowych list wyprawek dla noworodka, zadzwoń do koleżanki, która jakiś czas temu urodziła dziecko i „na świeżo” jest z tematem wyprawki, przy czym wie już także, jakich błędów przy jej kompletowaniu nie należy popełniać.

Metoda druga: Zrób listę

Powinna być to lista podzielona na kilka części, przede wszystkim na grupę rzeczy, które musisz kupić i grupę takich rzeczy, które możesz mieć „z odzysku”. Nie wszystko, co będzie miało Twoje dziecko musi być nowe. Oczywiście, gdyby było Cię na to stać, czemu nie? Ale gdybyś nie chciała oszczędzić pieniędzy, nie czytałabyś tego artykułu.

Planując zakup ubranek pamiętaj o tym, że dziecko z każdym dniem rośnie. Body, kaftaniki i pajacyki w rozmiarze 56 przydadzą Ci się tylko przez kilka tygodni (a czasem wcale, bo dzieci zaraz po urodzeniu potrafią mieć i 60 cm). Zatem tych najmniejszych niech będzie tylko kilka sztuk, a kolejne powinny być już w rozmiarze na 62 cm. Nawet jeśli na początku takie ubranko będzie trochę za duże, to nie szkodzi, podwiniesz rękawki, a maluszek będzie miał w nim swobodę ruchów. Unikaj ubierania go w za ciasne i za krótkie ciuszki.

Inną kwestią jest trafienie w porę roku. Jesteś w sklepie, jest lato, widzisz mikroskopijną sukieneczkę w słodkie groszki - nie kupuj jej. Twoja córeczka jej nie założy, bo przecież przyjdzie na świat zimą. Zastanów się dwa razy, zanim pod wpływem emocji wydasz pieniądze.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz