Jak podczas ciąży DBAĆ O PLECY

Zrozumieć przyczyny bólu pleców, zweryfikować negatywne czynniki i zastosować sprawdzone metody - dostarcza ich nam trenerka fitness dla mam i kobiet w ciąży - Monika Cywińska.

Monika Cywińska

Ciąża to piękny stan. Masz wtedy świadomość, że w Twoim ciele rozwija się nowe życie. Niestety jest to także wielki wysiłek dla organizmu, zmiana funkcjonowania i fizjologii, co wiąże się z różnymi dolegliwościami. Jedną z najczęstszych jest ból pleców, który może dokuczać zarówno w pierwszych tygodniach, jak i ostatnich miesiącach ciąży.

Zwykle dyskomfort jest odczuwany w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz w okolicach miednicy:

- bóle w okolicy lędźwiowej są umiejscowione głównie na wysokości talii, mogą promieniować do nóg. Nasilają się podczas długiego stania, siedzenia oraz  wieczorami;

- bóle w okolicy miednicy odczuwane są niżej, w obrębie pośladków, tylnej części ud. Nasilają się po wysiłku, takim jak długi spacer, wchodzenie po schodach, nawet przy przekręcaniu się z boku na bok w czasie snu.

Jakie są przyczyny tych dolegliwości?

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

~julia
2014-11-15 17:07:30

re: Jak podczas ciąży DBAĆ O PLECY

na bolace plecy bardzo dobry jest basen, kilka razy w tygodniu wystarczy aby pozbyc sie w zupelnosci tego problemu!sprawdzilam wiec polecam:) choc na poczatku balam sie ze zlapie infekcje pochwy, wiec niedlugo po basenie poszlam do ginekologa, upewnic sie, ze wszytski jest ok, zalecil mi zayzwac probiotyki ginekologiczne provag, ktore dostarczyly mnostwo zywych szczepow bakterii lactobacillus ktore chronily mnie przed infekcjami:) pomimo czestych pobytow na basenie nie zlapalam ani razu infekcji ... pochwy:)) a plecki nie bolaly juz wcale! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz