Jak się wyspać w ciąży?

Wygodne łóżko, rześkie powietrze w sypialni, wyciszenie i relaks... co jeszcze jest warunkiem efektywnego snu oczekującej Mamy?

w ciąży

Ciąża to jeden z najpiękniejszych, ale też najbardziej wymagających okresów w życiu kobiety. To wtedy organizm pracuje na wyjątkowo wysokich obrotach i potrzebuje regeneracji. Tymczasem najczęstszą dolegliwością towarzyszącą ciąży są problemy z zasypianiem bądź wygodnym przespaniem całej nocy. Warto być zapobiegliwym i już wcześniej przygotować sypialnię tak, aby przyszłej mamie przez całą ciążę spało się jak najwygodniej.

Planowanie poczęcia, okres ciąży i pierwsze tygodnie z nowym członkiem rodziny to prawdziwe wyzwanie zarówno dla naszej psychiki, jak i organizmu. Najczęstszymi dolegliwościami, które z każdym trymestrem stają się coraz bardziej dokuczliwe, to: bóle kręgosłupa, bezsenność i ciągłe zmęczenie.

W pierwszym trymestrze kobiety najczęściej odczuwają permanentne zmęczenie i chętnie przespałyby cały ten okres. Z kolei w drugim trymestrze z powodu zwiększonej liczby hormonów w organizmie kręgosłup daje się kobietom we znaki w postaci ciągłego bólu w odcinkach lędźwiowych, piersiowych lub szyjnych. W trzecim trymestrze brzuch jest na tyle duży, że kobietom bardzo ciężko jest znaleźć odpowiednią pozycję do spania. Czy zatem jest możliwość, aby wyspać się w ciąży? Jest – dalej przedstawiamy kilka sposobów.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz