Jak w sekrecie przygotować się do ciąży?

Postanowiłaś wreszcie zmienić swój styl życia i świadomie przygotować się do ciąży. Jednak nie chcesz przedwcześnie dzielić się swoimi planami ze swiatem i obawiasz się, że Twoi spostrzegawczy przyjaciele odkryją Twoje plany. Co zrobić, żeby zbić ich z tropu?

ciąża

Jeśli zależy Ci na dyskrecji lub po prostu nie lubisz robić szumu wokół swoich prywatnych planów - oczywiście masz do tego prawo. Powinnaś jednak wiedzieć, jak uchronić się przed czujnym okiem rodziny, znajomych i współpracowników, którzy prawdopodobnie zauważą Twoje nowe i trudne do ukrycia zdrowe nawyki. Kilka razy wybrałaś wersję bezkofeinową zamiast swojej ukochanej, mocnej kawy? A może jesteś miłośniczką dobrego wina, która nagle popija jedynie soki owocowe? Ludzie prędzej czy później zaczną zastanawiać się, co jest grane.

Oto kilka sposobów na to, jak uniknąć niezręcznych pytań i nie dać się zwariować (przydatne także we wczesnej ciąży, zanim postanowisz ogłosić dobrą nowinę rodzinie i znajomym).

Wzrusz ramionami

Kiedy odmawiasz wyjścia na piwo po pracy lub Twój kolega widział jak popijasz bezkofeinową kawę - nie poddawaj się. Zachowuj się tak dalej i zobacz, czy ktokolwiek zwrócił na to uwagę. Będziesz zdumiona, jak często ludzie nie interesują się zachowaniem innych osób. Trudno uwierzyć? Ale warto wziąć to pod uwagę w swoim asekuracyjnym podejściu "Nic nie mów. O nic nie pytaj.".

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz