Jak wyglądają dzieci zwinięte w kłębuszek w brzuszku u Mamy? Zobacz zdjęcia!

Nowo narodzone maleństwa, ułożone w pozycji embrionalnej, tak naturalnej dla nich przez dziewięć miesięcy bezpiecznie spędzonych pod matczynym sercem, wcale nie mają ochoty zbyt szybko rozprostować kości.

bejbuś

Choć malutkie noworodki to istne okruszki, to i tak wszystkie zastanawiamy się po porodzie: Jak to Cudo zmieściło się w moim brzuchu?!

Holenderska fotografka, Marry Fermont, postanowiła pokazać noworodki na swoich zdjęciach, zrobionych maluszkom tuż po porodzie. Ułożone w pozycji embrionalnej, tak naturalnej dla nich przez dziewięć miesięcy bezpiecznie spędzonych pod matczynym sercem, wcale nie mają ochoty zbyt szybko rozprostować kości. A raczej kosteczek i chrząsteczek, bo układ kostny noworodka jest niezwykle delikatny.

Marry Fermont od lat fotografuje porody, robi też sesje noworodkowe i ciążowe. Fotografie maluchów w pozycji embrionalnej gromadziła od lat, odkąd towarzyszy ze swoim obiektywem rodzącym matkom. Zazwyczaj położne pokazują maleństwa ich mamom, aby te zobaczyły własnie, jak wyglądają one tuż po opuszczeniu macicy. Choć poród to dla nich ciężka przeprawa i wydostanie się z kanału rodnego wymusza chwilowe wyciągnięcie ich ciałek do granic ich subtelnych możliwości, to zaraz potem dzieciaczki znów zwijają się w kłębuszek.

Obejrzyjcie te niewiarygodnie autentyczne i przesłodkie zdjęcia DALEJ.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-09-09 14:26:10

re: Jak wyglądają dzieci zwinięte w kłębuszek w brzuszku u Mamy? Zobacz zdjęcia!

Mimo wszystko i tak zastanawiam się jak moje 56 cm się zmiescilo ponieważ miałam naprawdę mały brzuszek :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz