Jak zachować ładną sylwetkę przez 9 miesięcy?

Dbałość o sprawność i kondycję w okresie ciąży pomoże nam znieść trudny okres, a dodatkowo szybciej powrócić do dawnej formy!

ciąża

Ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety, wiąże się on jednak z gwałtownymi zmianami w naszym organizmie. Aby ból kręgosłupa, żylaki, opuchnięte nogi czy rozstępy nie zakłóciły nam radosnego oczekiwania na dziecko, warto jest zadbać o prawidłową formę w czasie ciąży. 

Magiczne dziewięć miesięcy, kiedy młoda mama oczekuje narodzin dziecka, to również  okres intensywnych przygotowań przed narodzinami dzidziusia, w którym z wielką dokładnością urządzamy dziecięcy pokój, gromadzimy malutkie ubranka, kupujemy butelki i smoczki. Nie możemy jednak zapomnieć, że nasz organizm równie intensywnie pracuje i zmienia się wraz z rozwojem malucha. Gwałtowne zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety sprawiają, że przyszłe mamy odczuwają niekiedy dokuczliwe efekty ciąży.

- Ruch w okresie ciąży jest bardzo istotny, łagodzi niemiłe dolegliwości, zmniejsza napięcie i stres, a także przygotowuje kobiece ciało do porodu. Niestety, wiele kobiet  z obawy o dobro dziecka rezygnuje z jakiejkolwiek formy wysiłku. Należy jednak pamiętać, że odpowiednio dobrane, łagodne ćwiczenia poprawią samopoczucie młodej mamy, a przy tym pozytywnie  wpłyną na prawidłowy rozwój dziecka - przekonują specjaliści.

 

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz