Jak zmienia się Twoje ciało w ciąży? Sześć zaskakujących faktów

To, jak w ciąży zmienia się kobiece ciało, jest naprawdę ciekawe.

kobieta w ciąży

Od rozejścia się spojenia łonowego (auć!) do rozwiązania jest ci coraz trudniej chodzić (co bardziej bezpośredni znajomi twierdzą, że raczej się turlasz) i nie zawsze jest to przyjemne, zwłaszcza tuż po wstaniu. Na twoim brzuchu pojawia się linia, której wcześniej nie widziałaś. W tym szczególnym czasie twoje ciało zmienia się niemal z dnia na dzień – to jasne. Niektóre fakty z tym związane mogą cię jednak zaskoczyć.

O ciąży, jej rozwoju i porodzie wiesz prawie wszystko, a nawet jeśli nie, to zewsząd otaczają cię informacje na ten temat. Ciąża, a także moment narodzin, kryją jednak jeszcze sporo tajemnic. Wciąż na przykład nie wiemy, co dokładnie decyduje o tym, kiedy rozpocznie się poród. Chociaż ta kwestia (i nie tylko ta) nadal pozostaje zagadką, na której rozwiązanie trzeba będzie pewnie trochę poczekać, to przecież wiele innych, nad którymi być może się zastanawiałaś, już wyjaśniono. To, jak w ciąży zmienia się ciało, bywa naprawdę ciekawe. To również o tobie!

Czytaj dalej >>>

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anka
2014-12-31 17:23:26

re: Jak zmienia się Twoje ciało w ciąży? Sześć zaskakujących faktów

Nie ma tu wzmianki (a jest to dość interesująca zmiana o której też nie każdy wie), że mięśnie brzucha u ciężarnej wraz ze wzrostem brzucha rozchodzą się na boki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz