Badacze zidentyfikowali przyczynę wielokrotnych poronień

Naukowcy wciąż szukają innych przyczyn, by zapobiegać takim sytuacjom.

poronienie

Nieważne ile razy tego doświadczyłaś. Poronienie jest jednym z najbardziej bolesnych i trudnych doświadczeń, jakie może przydarzyć się kobiecie. Naukowcy wciąż szukają przyczyn, by zapobiegać takim sytuacjom.

Naukowcy z Uniwersytetu w Sheffield w Anglii opublikowali w magazynie "Human Reproduction" najnowsze wyniki swoich badań. Białko zwane Syncytin-1 jest jednym z elementów odpowiedzialnych za prawidłową budowę łożyska. Uważa się również, że białko to jest odpowiedzialne za zwiększenie szans embrionu na prawidłowy rozwój w macicy.

- Ponowne poronienia mogą być spowodowane tym, że embrion jest niezdolny do prawidłowego formowania się już na etapie implantacji, i wygląda na to, że poziom Syncytin odgrywa w tym procesie ważną rolę - mówi Harry Moore, autor badania. - Prawdopodobnie aspekty z tak wczesnego etapu ciąży mogą mieć wpływ na to, co się dzieje później w ciąży - dodaje.

Naukowcy powiedzieli jednak, że trzeba przeprowadzić więcej badań, w celu dokładnego zrozumienia, jaką rolę w tym procesie pełni Syncytina.

- Są duże szanse, że za jakiś czas możliwe będzie za pomocą badania krwi określić ryzyko poronienia oraz ustalenie jak pomóc ciężarnej, by ta osiągnęła zdrową ciążę - mówi Moore.

Co powoduje poronienie

Powodów może być wiele, ale przyczyna jest nadal często niezidentyfikowana. Jeśli poronienie następuje w pierwszym trymestrze, zwykle problem leży po stronie płodu. 3 na 4 poronienia mają miejsce właśnie w tym okresie. Poronienia w drugim i trzecim trymestrze zazwyczaj są związane ze staniem zdrowia matki. Więcej o przyczynach poronienia >>>

db

Przeczytaj list od jednej z Mam: Lekarz oznajmił, że nie słyszy tętna. Moje dziecko nie żyło - historia mojego poronienia >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz