Jaka woda jest najlepsza dla kobiet w ciąży?

Jesteś w ciąży? Sprawdź koniecznie, jaką wodę powinnaś pić!

woda

Ciąża to ważny czas nie tylko dla Ciebie, ale i dla całego Twojego organizmu. Ty odczuwasz radość, a Twój organizm dzielnie walczy, by dostarczyć zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku wszytskiego, co najlepsze i najwartościowsze.

Ponieważ człowiek w większości składa się z wody, to przede wszystkim w ciąży nie wolno Ci jej bagatelizować. Powinnaś zatem pić jak najwięcej. Pamiętaj jednak, że napój napojowi nierówny i nie wszytsko, co pijesz jest dobre dla Ciebie i Twojego dziecka. Przede wszystkim odstaw kolorowe napoje i raczej ogranicz spożywanie kawy i herbaty. Najlepiej pij wodą. Jaką wodę powinnaś pić?

Woda w ciąży jest konieczna!

Woda spożywana przez przyszłą mamę jest niezbędna do prawidłowego rozwoju płodu, zwłaszcza komórek ośrodkowego układu nerwowego, które są szczególnie wrażliwe na jej niedobór. Picie odpowiednich ilości wody wpływa tez na produkcję płynu owodniowego, który odgrywa bardzo ważną rolę: chroni nienarodzone dziecko przed urazami i infekcjami, zapewnia mu stałą temperaturę. Woda wpływa również zbawiennie na ciążowe dolegliwości. Koniecznie wypróbuj wodę z miętą i cytryną na poranne mdłości.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

idalia
2018-05-22 19:22:13

Na szczęście nie mam mdłości w ciąży, ale lubię sobie rano wypić cisowiankę z miętą i cytryną dla orzeźwienia. Z resztą wcześniej też miałam taki zwyczaj.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz