Jesteś w ciąży? Chroń dziecko przed promieniowaniem

Nie jesteśmy w stanie wyeliminować promieniowania ze swojego życia – nawet podczas ciąży będzie nam codziennie towarzyszyć. Jedynie wzrost świadomości społeczeństwa pomoże skutecznie eliminować związanie z nim zagrożenia, których skutki poznamy dopiero za jakiś czas.

ciąża

Światowa Organizacja Zdrowia zaliczyła promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe do tej samej kategorii czynników ryzyka rozwoju raka, co ołów czy chloroform*. Tymczasem wciąż niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie mają fale elektromagnetyczne emitowane przez towarzyszące nam niemal nieustannie laptopy, tablety czy smartfony. Szczególne zagrożenie stwarzają dla rozwijającego się płodu oraz małych dzieci.

Promieniowanie jest wszędzie

Ochrona przed promieniowaniem w ciąży kojarzy nam się przede wszystkim z unikaniem badań aparatem rentgenowskim - słusznie, ponieważ narażenie dziecka na działanie wysokoenergetycznych fal elektromagnetycznych skutkować może pojawieniem się wad wrodzonych, poważnymi zaburzeniami rozwojowymi, nowotworem czy nawet poronieniem. O ile jednak takie promieniowanie stanowi poważne zagrożenie, to spotykamy się z nim rzadko, a rodzice z reguły mają świadomość związanego z nim ryzyka. Tymczasem wciąż zbyt małą wagę przywiązujemy do tego, jaki wpływ na nienarodzone dziecko ma niskoenergetyczne promieniowanie niejonizujące, które towarzyszy nam na co dzień. Jego źródłem są przedmioty, bez których nie bylibyśmy dziś w stanie normalnie funkcjonować - telefony komórkowe, laptopy, tablety, komputery stacjonarne, wszelkiego rodzaju sieci i urządzenia bezprzewodowe oraz wiele innych sprzętów elektronicznych.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Magda
2015-07-29 15:28:35

re: Jesteś w ciąży? Chroń dziecko przed promieniowaniem

Ja jestem teraz w 18 tygodniu ciąży i godzinami siedzę w pracy przy komputerze, w domu przy tablecie, dlaczego kupiłam sobie kocyk Belly Armor, który chroni przed tymże promieniowaniem! Polecam. Więcj o kocyku na moim blogu dlaczegoplacze.wordpress.com

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz