Jesteś w ciąży i chcesz lecieć samolotem? Przeczytaj nasze porady

Póki brzuszek nie jest zbyt duży i widzisz jeszcze swoje stopy, lekarz daje zielone światło, a trasa nie jest za długa - życzymy Ci przyjemnego lotu!

ciężarna

Często przyszłe mamy pytają lekarzy, kiedy będzie najpóźniejszy moment w czasie ciąży, w którym mogą wsiąść na pokład samolotu. Bez względu na to, czy chodzi o zyskujące popularność podróże `babymoon` (analogia do `honeymoon` czyli podróży poślubnej – cudowne!), czy też o odwiedzenie mieszkającej dalej rodziny przed uziemieniem ostatecznym, często po prostu musisz wsiąść do samolotu.

Na pewno widziałaś kiedyś kobiety w ciąży lub może sama masz doświadczenia z podniebnych podróży w pierwszym lub drugim trymestrze. Póki brzuszek nie jest duży i widzisz jeszcze swoje stopy, lekarz daje zielone światło, a lot nie jest długi, nie ma problemu. Jednak kiedy rośniesz, a lot się wydłuża, zaczynają się schody. Mimo iż jest to wykonalne i nie istnieje zagrożenie dla Ciebie czy dla dziecka, fotele w samolocie zdecydowanie nie są przystosowane dla brzuchatych i nie jest to najbardziej komfortowe podróżowanie. Jedyne co można zrobić, to wynagrodzić sobie lot, kupując lotniskowe smakołyki.

Mamy kilka przemyśleń, a także doświadczeń własnych, jak uczynić podróż samolotem możliwe komfortową i bezpieczną dla Ciebie, przyszłej mamy. Przeczytaj o tym DALEJ.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz