Kiedy jest największa szansa na zajście w ciążę?

Jedne kobiety zachodzą w ciążę momentalnie, a inne potrzebują miesięcy albo i lat. Kiedy jest największa szansa na zajście w ciążę?

ciąża

Owulacja umożliwia zajście w ciążę. Choć na pozór zajść w ciążę nie jest trudno, to jednak tak naprawdę trzeba mieć do tego trochę szczęścia. Okazuje się, że w czasie kobiecego cyklu owulacyjnego trwającego około miesiąca zapłodnienie jest możliwe teoretycznie tylko przez 5 dni!

Stosunek, po którym dojdzie do zapłodnienia, powinien mieć miejsce w okolicach owulacji.

Aby wiedzieć, kiedy dochodzi do owulacji, trzeba się obserwować i wyliczyć długość cyklu oraz jego fazy, a także wyznaczyć, które dni są płodne, a które niepłodne. Możesz to zrobić metodą kalendarzykową, metodą obserwacji śluzu i metodą mierzenia temperatury. Kobietom, które nie ufają samoobserwacji, z pomocą przychodzą różne techniczno-medyczne wynalazki do określania dni płodnych. Najprostsze są testy paskowe, wykorzystujące zjawisko nagłego wzrostu poziomu hormonu luteinizującego w moczu przed owulacją. Pasek testowy zanurza się w moczu i odczytuje wynik – jeśli jest on pozytywny, to owulacja powinna nastąpić w ciągu 24–36 godzin. 

Dobrym rozwiązaniem są również elektroniczne wskaźniki płodności. Są one jednak bardzo drogie, ale łatwe w użyciu i na pewno sprawdzą się bardziej niż aplikacje na telefon, które nie dość, że nie pobierają pomiarów, to jeszcze są bardzo niedokładne i nie uwzględniają czynników zewnętrznych.

 

 

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

lena
2018-06-21 10:47:46

u mnie to samo, cyclotest zdał egzamin - nie sądziłam, że naturalne metody tak się sprawdzą :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anita
2018-04-16 14:24:34

Właśnie dlatego nam pomogła naprotechnologia. Miałam do pomocy cyclotest - komputer cyklu. Doskonale dzięki niemu poznałam swoje cykle i się udało :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2018-03-28 15:14:17

W czasie staran o dziecko u mnie najabrdziej sprawdzil sie komputer cyklu - cyclotest :P N podstawie obserwacji i pomiarow temperatury ustala nam profil naszego cyklu miesiaczkowego , mega przydatne narzędzie dla kazej kobitki ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz