Kiedy zrobić test ciążowy, żeby był wiarygodny?

Najczęściej wyciągamy wniosek o ciąży z opóźniającego się okresu. Następnie biegniemy do apteki po test ciążowy.

test ciążowy

Testy ciążowe dostępne w każdej aptece opierają swoje działanie na wykrywaniu w organizmie hormonu hCG - tzw. hormonu ciąży (gonadotropiny kosmówkowej). W miarę rozwijania się zarodka poziom tego hormonu wzrasta i możemy zaobserwować wyraźnie widoczne dwie kreski na teście ciążowym.

Wprawdzie wynik testu ciążowego jest najbardziej miarodajny 6 tygodni po zapłodnieniu, więc około 3 - 4 tygodnie po terminie spodziewanej miesiączki, ale często już po 2 tygodniach od zapłodnienia organizm kobiety produkuje wystarczającą ilość hCG, aby rezultat testu odzwierciedlał rzeczywistość.

Jak szybko można zrobić test ciążowy?

Oczywiście im szybciej zrobisz test, tym lepiej. Po pierwsze będziesz mogła prędzej umówić się na wizytę u lekarza, który potwierdzi, czy zarodek zagnieździł się prawidłowo i pomoże ci zadbać o prawidłowy przebieg ciąży. Po drugie, przestaniesz mieć wątpliwości i szybciej zaczniesz razem z partnerem planować, jak będą wyglądały Wasze następne miesiące.

Więc kiedy przeczuwasz, że możesz być w ciąży i trudno jest Ci czekać do dnia spodziewanej miesiączki, żeby się wreszcie przekonać, co w trawie piszczy, zrób test. Jeśli nie masz regularnego cyklu, możesz w przybliżeniu założyć, że 3 - 4 tygodnie od ostatniego stosunku bez zabezpieczenia na teście mogą pojawią się dwie kreseczki.

Ale czy dwie kreski na teście zawsze oznaczają ciążę?

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz