Rewolucja medyczna! Kobietę w ciąży, czekają obowiązkowe testy!

Minister zdrowia zapowiedział, że po świętach przedstawione zostaną nowe standardy opieki okołoporodowej.

ciaza test psychologiczny

Nowe standardy opieki okołoporodowej mają „stanowić kodeks praw pacjentki”.  Obejmują m.in. wprowadzenie obowiązkowych testów na depresję poporodową dla każdej kobiety w ciąży i zwiększenie nacisku na karmienie piersią.

Zgodnie z nowymi standardami, każda kobieta ma w trakcie ciąży trzykrotnie wypełnić test sprawdzający jej samopoczucie. Badanie ma być wykonane około dwunastego, dwudziestego siódmego tygodnia ciąży i tuż po porodzie. Test, składający się z dwudziestu jeden pytań, ma pomóc ustalić, czy kobieta jest zagrożona depresją poporodową. Przewaga odpowiedzi "tak" ma alarmować lekarza o niebezpieczeństwie depresji.

Nowe standardy mają też ułatwić dostęp do mleka kobiecego dla wcześniaków. Z pomocą mają tu przyjść banki mleka.

 Większy nacisk położony też będzie na karmienie piersią.

Nowe standardy mają sprawić, że dużo później po porodzie dziecko będzie karmione mlekami modyfikowanymi – wyjaśnia Leokadia Jędrzejewska, konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego.

TW

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ewelina
2018-04-03 09:57:56

Ja nie karmiłam piersią swoich dzieci. Przez parę dni tylko sciagalam pokarm laktatorem i było tego tyle co kot napłakał. Dla mnie karmienie piersią jest obrzydliwe i w sumie cieszę się że nie karmię piersią. N bank mleka też bym się nie zgodziła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2018-04-03 09:17:22

W przypadku karmienia piersią są podzielone zdania nie które mamy chciały by karmić piersią a nie mogą z różnych przyczyn czy wskazań lekarskich.Co do badań to super ,ale czy się spr to czas pokaże.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
What?!
2018-04-03 09:09:35

Nie dość że chcą decydować o naszych macicach ,to jeszcze o naszych cyckach.... Dokąd ten świat zmierza?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz