Kobiety, które poroniły będą pod specjalną opieką

Opolskie oddziały ginekologiczno-położnicze wprowadzają specjalne zasady opieki nad kobietami, które poroniły. Do tej pory zdane były one same na siebie,

kobieta-poronienie

Opolskie jest prekursorem takiego podejścia. Ciężarne, które poroniły, ale także ich rodziny, będą otoczone w szpitalach szczególną troską i opieką. Personel będzie się szkolił z zasad postępowania w takich sytuacjach.

Dzięki nowym procedurom we wszystkich placówkach medycznych w regionie będzie zatrudniony także psycholog. Pacjentki będą mogły korzystać z jego pomocy nie tylko w czasie pobytu w szpitalu, ale również po opuszczeniu placówki medycznej.

Do tej pory, gdy ciąża kończyła się poronieniem przed 10 tygodniem, kobiety musiały w ciągu dwóch godzin od zabiegu wezwać kuriera i samodzielnie znaleźć laboratorium, które za kilkaset złotych wykona badania, potrzebne do uzyskania zaświadczeń z ZUS, zorganizowania pogrzebu, czy diagnostyki istotnej dla kolejnej próby założenia rodziny

Tak jest w całej Polsce i paradoks ogólnopolskich przepisów polega na tym, że możliwość zasiłku pogrzebowego i innych świadczeń po poronieniu uzależnione są od karty martwego urodzenia, w której trzeba wpisać płeć dziecka. Ale żeby to zrobić, konieczne jest wykonanie badania DNA.

tw

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz