Kołysanki: Usypianie z muzyką w tle

Muzyka ważna jest dla dzidziusia już w okresie prenatalnym.

Muzyka dla dzieci

Wszystkie mamy na pewno doskonale wiedzą, jak ważna w rozwoju dziecka jest muzyka. Nie wszyscy lekarze jednogłośnie to potwierdzają, ale są badania, które mówią, że dziecko doskonale słyszy i odróżnia dźwięki, co więcej, emocjonalnie reaguje na nie już w łonie matki.

Nie ma piękniejszego głosu dla maleństwa niż głos mamy, bez względu na to, czy jest niski czy wysoki, smutny czy wesoły, spokojny czy podenerwowany. Maluszek kocha Twój głos. Śpiewaj mu kołysanki. Te, które będziesz mu śpiewała, gdy jeszcze siedzi w brzuszku, mogą okazać się wyjątkowo miłe dla jego uszu wtedy, gdy już pojawi się na świecie. Jeśli dalece wątpisz w swój talent wokalny, do tego stopnia, że nie lubisz śpiewać, wówczas polecamy Ci puszczanie dzidziusiowi muzyki z odtwarzacza

SuperMama poleca: Świetną propozycją są kołysanki z genialnej serii Disney’a Baby Einstein lub niezwykle poetycka i łagodna płyta Marka Grechuty Piosenki dla dzieci i rodziców (Pomaton EMI 2001) – wydawnictwo muzyczne sprzed lat, ale warte regularnego przypominania. Polecamy również Kołysanki - Utulanki nagrane przez Grzegorza Turnaua i Magdę Umer (Wydawnictwo Fokus, 2003).

A.L-S

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz