Korzystanie z telefonów komórkowych, laptopów i tabletów w czasie ciąży - szkodzi, czy to tylko mit?

Czy podczas ciąży można używać telefonu komórkowego? A co z trzymaniem laptopa na kolanach? Przeczytaj!

korzystanie z telefonów komórkowych w ciąży

Jakie są fakty? Faktem podstawowym jest to, że komórki mózgowe rozwijającego się płodu dzielą się intensywnie, w gigantycznym tempie i na wielką skalę. Gwałtownie dzielące się komórki mózgowe, wchłaniają więcej promieniowania niż ma to miejsce w przypadku tkanej osób dorosłych. Zatem promieniowanie urządzeń elektronicznych w małej odległości od ciążowego brzuszka, nie może być dla maleństwa zdrowe. W 2011 roku, na Wydziale Położnictwa, Ginekologii i Medycyny Reprodukcyjnej Uniwersytetu w Yale, zostało przeprowadzone pewne badanie, które pokazało, że myszki, które w okresie życia płodowego były wystawiane na działanie promieniowania telefonów komórkowych, wykazywały objawy zaburzeń neurorozwojowych.

Strzeżonego pan Bóg strzeże, więc zastosuj pewne zasady bezpieczeństwa podczas ciąży:

- nie korzystaj w nadmiarze z telefonu komórkowego, kiedy tylko możesz, dzwoń ze stacjonarnego,

- nie noś i nie kładź swojego telefonu komórkowego koło brzucha, kategorycznie nie kładź go na brzuchu; nawet noszenie telefonu w torebce nie izoluje promieniowania dostatecznie,

- nie opieraj tabletu ani laptopa na brzuchu, zaopatrz się w podstawkę pod komputer.

Są kwestie, które nie do końca rozstrzygnięte naukowo, wydają się nam mało poważne, aby brać je do siebie. Jednak lepiej nie czekać, aż niezależni naukowcy dojdą do ostatecznych wniosków, jakie by one nie były. Lepiej kierować się dobrą zasadą: przezorny zawsze ubezpieczony. Jesteśmy odpowiedzialne za nowe, kruche i bezbronne życie.

Chemia w żywności - jak szkodzi ciężarnej? Przeczytaj >>>

Artykuł na podstawie: William Sears, Martha Sears, Księga Ciąży, Wydawnictwo Mamania.

als

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz