Ile kosztuje ciąża, czyli jak bezpiecznie sfinansować wszystkie potrzeby, zanim dziecko przyjdzie na świat

Ile pieniędzy potrzeba na samym początku ciąży albo kiedy dopiero ją planujemy? Jedno jest pewne: nie są małe kwoty i nie każdy dysponuje nimi od ręki.

ciąża

Wychowanie dziecka z roku na rok jest coraz droższe – według raportu przygotowanego przez Centrum im. Adama Smitha kosztuje nawet do 200 tys. złotych. Z kolei szacuje się, że wyprawka dla matki i dziecka, które dopiero ma się urodzić, może kosztować ok. 5000 złotych. To oczywiście kwota orientacyjna – niektórzy taką sumę wydają na sam wózek dla dziecka. Inni części sprzętów nie potrzebują, ponieważ dostali je od rodziny albo mają wyposażenie w domu po poprzednim dziecku.

Zazwyczaj jednak do szacunków pod uwagę bierze się koszt:

 • wyposażenia pokoju (łóżeczko, pościel, wyściółka łóżeczka, materac, przewijak, wanienka),

 • podstawowe ubrania przydatne w pierwszych miesiącach życia (kaftaniki, body, rękawice, skarpetki, śpiochy, śliniaki, kombinezon zimowy, śpiwór),

 • kosmetyków i środków higieny,

 • pieluszek zużywanych w ciągu miesiąca,

 • akcesoriów takich jak: termometry, butelki, cążki.

Najważniejsze w przypadku gromadzenia wyprawki dla dziecka jest to, by jej finansowanie nie stanowiło źródła dodatkowego stresu dla rodziców. Niektórzy bez problemu kupują wyprawkę za pieniądze „z kieszeni”, inni nie obejdą się bez kredytu.

W takim przypadku warto jest sięgnąć po rozwiązanie gwarantujące komfort na każdym z poziomów. Po pierwsze kredyt powinien być dopasowany do zdolności kredytowej rodziny i nie stanowić dodatkowego źródła stresu, kiedy na głowie mamy pierwsze kąpiele dziecka i wyżynanie ząbków oraz nieustająco rosnące wydatki. Po drugie ubieganie się o niego nie może zajmować zbyt dużo czasu i absorbować uwagi i tak zajętych planowaniem przyszłego życia rodziców.

Kredyt gotówkowy online na wyprawkę


Młode rodziny na pewno docenią wygodę rozwiązania, jaką jest sklep z kredytami gotówkowymi online, pierwszy taki w Polsce – FinAi.

Co klient zyskuje dzięki takiemu narzędziu?

 • można ubiegać się o kredyt bez wychodzenia z domu, co jest zaletą nie do przecenienia dla przyszłej mamy,

 • wypełnianie jednego wniosku jest tak łatwe jak wybieranie kolejnych ubranek w sklepie internetowym,

 • zamiast stania w kolejce i rozmowy z pracownikiem banku wystarczy jedno selfie oraz zdjęcie dwóch stron dowodu, żeby bank mógł zweryfikować tożsamość klienta,

 • za pomocą jednego wniosku ubiegasz się o kredyt w kilku bankach – ich oferty spływają do Ciebie, a Ty wybierasz to, co dla ciebie najlepsze, Wybierasz najlepszą dla Ciebie ratę i czas spłaty,

 • umowę podpisujesz online,

 • pieniądze spływają na Twoje konto internetowe.

Żeby ubiegać się o kredyt gotówkowy online na wyprawkę, wystarczy wejść na FinAi.pl i założyć swoje bezpieczne konto. Od tej pory banki zaczynają walczyć o Twoją uwagę, a Ty szukasz najlepszej opcji finansowania dla siebie. Pozwól sobie na nowy komfort finansowania w tak ważnym dla Ciebie okresie.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

urszulka
2018-09-12 22:00:30

Ciekawe. Jak pamiętam to wydatków faktycznie jest bardzo dużo :) Najdrożej wychodzi dbanie o siebie, własne zdrowie i zdrowie dziecka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Miłka
2018-09-23 23:24:01

Nie ma co oszczędzać na naszym zdrowiu podczas ciąży, bo może się to też odbić negatywnie na dziecku. Trzeba z rozsądkiem wszystko wyważyć i przyjmować jakieś porządne suple . Mi lekarz zalecił Pregna 250 DHA, ponieważ nie mają one charakterystycznego rybiego posmaku, a że nienawidzę ryb to okazało się strzałem w 10. ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Alicja
2018-09-24 10:07:32

A co z resztą witamin? Bierzesz jakieś suplementy dodatkowo?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Miłka
2018-09-24 22:19:30

Pregne 250dha uzupełniam dodatkowo Pregną Plus, lekarz mi je polecił,zwracając uwagę żeby przyjmować tylko to co rekomenduje PTG .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz