Kraków: Nikt nie chciał ustąpić miejsca w tramwaju kobiecie w 8 miesiącu ciąży

Pasażerów zmotywowała dopiero motornicza, która zatrzymała tramwaj.

podróż ciężarna

Sytuacji takich jak te jest wiele. I mimo, że większość społeczeństwa twierdzi, że nie uważa takiego zachowania za społecznie akceptowalne, to jednak nadal takie rzeczy się dzieją. Ciężarna kobieta wsiadła do tramwaju w Krakowie krótko po godzinie 6:00, tydzień temu. Godzina wskazuje na spore oblężenie komunikacji miejskiej i kiedy bohaterka szukała miejsca, z wyraźnie zaokrąglonym brzuchem... zupełnie nikt się nie porwał do pomocy. Do akcji wkroczyła motrnicza, która obserwowała całą sytuację. Pani Agata jest motorniczej bardzo wdzięczna za pomoc, dlatego napisała do moderatorów fp Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

"Jestem jej bardzo wdzięczna, bo jak zauważyłam przez ostatnie miesiące, niestety wrażliwość pasażerów na kobiety w ciąży i ustępowanie im miejsca należy do rzadkości, a dzięki takim sytuacjom mam nadzieje ze ich świadomość będzie większa" - możemy przeczytać w poście. A MPK dodało:

"To pochwała zachowania motorniczej MPK, która do nas trafiła. Drodzy pasażerowie, byłoby super, gdyby jednak w takich sytuacjach reakcja prowadzącego nie była potrzebna" .

A czy Wy ustępujecie miejsca ciężarnym w komunikacji miejskiej?

Zobacz też: Anna Wendzikowska śmieje się z ciąży

 

AK

Źródło: radiozet.pl

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz