Mini KTG - sposób, aby słyszeć bicie małego serduszka

Odgłos bijącego serduszka maleństwa, które nosisz pod sercem - wyczekiwany z utęsknieniem, pozostaje w pamięci na zawsze.

KTG

Bicie serca płodu to jedno z pierwszych doświadczeń, jakie towarzyszy przyszłej mamie. Dzięki zaawansowanej specjalistycznej aparaturze można je usłyszeć w gabinecie lekarskim dużo wcześniej niż zobaczyć kształt dziecka, poczuć jego ruchy czy dowiedzieć się o jego płci. Ten pierwszy dźwięk bijącego serduszka jest bardzo wyczekiwany i zostaje w pamięci na zawsze. To on uświadamia kobiecie, że w jej łonie rośnie nowe życie.

Zapis KTG serca płodu jest sprawdzany przy każdym badaniu USG w ciąży. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to takie badania wykonywane są 3, 4-krotnie podczas trwania całej ciąży. Tymczasem na polskim rynku pojawiło się innowacyjne urządzenie: Octopuls - mini KTG.  Dzięki niemu, każda kobieta ciężarna może wsłuchac się w bicie serca dziecka w swoim łonie samodzielnie, bez wychodzenia z domu - pomiędzy rutynowymi wizytami lekarskimi. Warto zacząć robić to od około 16. tygodnia ciąży, wtedy bicie małego serduszka jest już bardzo dobrze słyszalne za pośrednictwem tego urządzenia.

Octopuls - mini KTG jest niezwykle łatwy w użyciu. Nie wymaga stosowania żadnych żeli. Dzięki dużemu wyświetlaczowi LCD rytm serca można nie tylko usłyszeć, ale też zobaczyć!. Odczyt automatycznie zapisuje się się na urządzeniu. Można powracać do niego w dowolnej chwili lub zwyczajnie zachować na pamiątkę. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne w użyciu. Posiada certyfikat dla urządzeń medycznych CE i został objęty merytorycznym nadzorem cenionego specjalisty położnika-ginekologa z 30-letnim doświadczeniem - dr n. med. Marka R. Litmanowicza.

Komfort i poczucie bezpieczeństwa ciężarnej

Octopuls - mini KTG stworzony został z myślą o przyszłych mamach, które chcą poczuć dodatkową bliskość ze swoim maleństwem. Wsłuchując się w bicie serca maluszka ciężarna doznaje wyjątkowych wrażeń. Urządzenie świetnie sprawia się również w sytuacji, gdy ojciec dziecka nie ma możliwości uczestniczyć w badaniach USG w gabinecie ginekologicznym. Bez pośpiechu i w spokoju może wówczas w dogodnym miejscu i czasie, wraz z mamą dziecka, posłuchać bicia jego serduszka. Wysokiej jakości głośnik sprawia, że dźwięk jest niezwykle wyraźny, a regulacja głośności pozwala dostosować jego moc do potrzeb użytkownika. Urządzenie posiada wbudowane wejście na słuchawki, ale istnieje również możliwość podłączenia go do komputera lub innego monitora.

W kolejnych miesiącach ciąży, mamy bardzo często martwią się, że ich maleństwo za słabo lub za rzadko się rusza. Nie zawsze są w stanie wyczuć rytm aktywności dziecka i czas jego czuwania. Dla wielu kobiet bardzo stresujące jest także obserwowanie i liczenie ruchów dziecka, które zalecane jest przez lekarzy od około 8. miesiąca ciąży. Dzięki Octopuls - mini KTG w ciągu kilku minut sprawdzić można częstotliwość bicia serduszka. Można to zrobić każdej chwili, gdy tylko ciężarna ma wrażenie, że maleństwo słabo się porusza lub zwyczajnie chce się upewnić, że wszystko jest w porządku. Taka domowa diagnostyka oszczędza wielu zmartwień i nadprogramowych wizyt u lekarza.

To pomysłowe urządzenie kosztuje niespełna 300 zł. Trzeba przyznać, że może ono być bardzo dobrym prezentem dla oczekującej mamy - na baby shower lub po prostu bez okazji.

Więcej szczegółów i porad przyszłe mamy znajdą na stronie www.octopuls.pl

Zobacz zdjęcia produktu w galerii >>>

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz