Chcesz urodzić mądre dziecko? Koniecznie musisz sięgnąć po ten suplement!

Naukowcy dowodzą, że stosowanie suplementacji przez cały okres ciąży wspomaga rozwój inteligencji emocjonalnej dzieci.

Kwas foliowy w ciąży

Kwas foliowy jest niezbędny do powstania i wzrostu rozwijającego się płodu. Szczególnie istotny jest moment kształtowania się tzw. cewy nerwowej, z której rozwija się mózg i rdzeń kręgowy dziecka, czyli okres między 2 i 4 tygodniem ciąży. To właśnie przyjmowanie kwasu foliowego nawet o 70% obniża prawdopodobieństwo wystąpienia wad cewy nerwowej, do których należy bezmózgowie, rozszczep kręgosłupa czy przepukliny mózgowo-rdzeniowe . W ramach Programu Pierwotnej Profilaktyki Wad Cewy Nerwowej prowadzonego przez Instytut Matki i Dziecka określono, że każda kobieta zarówno przygotowująca się, jak i będąca w ciąży powinna przyjmować 0,4 mg kwasu foliowego dziennie. To aż trzykrotnie więcej niż można uzyskać z samej diety.

Okazuje się, że suplementując kwas foliowy, możesz dać swojemu więcej, niż do tej pory myślałaś. Badacze z Uniwersytetu w Ulster w Wielkiej Brytanii zbadali wpływ kwasu foliowego na rozwój płodu. Sprawdzili oni, jak kwas foliowy działał na maluchy, których mamusie przyjmowały kwas foliowy przez cały czas trwania ciąży.

Prof. Tony Cassidy, główny autor badań, poprosił 39 rodziców dzieci w wieku 7 lat, by ocenili zdolności adaptacyjne swoich dzieci. Część matek przyjmowała kwas foliowy przez cały okres ciąży. Okazuje się, że dzieci te mają inteligencję emocjonalną na znacznie wyższym poziomie, a także łatwiej nawiązują relacje i przystosowują się do otaczającej je rzeczywistości. Dzieci te także miały większą odporność niż dzieci, których mamy przyjmowały kwas foliowy wyłącznie w trakcie pierwszego trymestru. 

"Nasze badanie pokazuje, że kontynuacja zażywania kwasu foliowego przez całą ciążę zapewnia dziecku dodatkowe korzyści psychologiczne" - podsumowuje prof. Tony Cassidy.

db

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kajka
2017-05-30 08:59:59

No ja własnie miałam duże niedobory kwasu foliowego, ale tak jak jets w artykule wspomniane można go znaleźc w poprawnie skonstruowanej diecie i ja właśnie korzystałam z przepisow kulinarnych Pregny Plus gdzie dania sa bogate we wszystkie niezbedne witaminy i mineraly :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz