Kłopotliwy problem: leczenie żylaków odbytu w ciąży

Same nie znikną. Dowiedz się, jak możesz im zapobiegać, a także jak je leczyć.

hemoroidy w ciąży

Hemoroidy są wyjątkowo niemiłą dolegliwością, która może dotyczyć każdego. Niestety dolegliwość ta często daje o sobie znać w ciąży. Ten wstydliwy problem, na szczęście nie jest niebezpieczny ani dla ciebie, ani dla dziecka.

W wyniku działania hormonów ciążowych, żyły odbytu nadmiernie się rozszerzają, a ich ścianki stają się słabsze i mniej elastyczne. Dodatkowo rosnąca macica uciska na naczynia krwionośne jamy brzusznej, utrudniając odpływ krwi z żył z dolnych partii ciała. Hormony spowalniają proces trawienia i możesz mieć zaparcia, które mogą skutkować podnoszeniem ciśnienia krwi w okolicach odbytu podczas oddawania stolca. W efekcie hemoroidy napinają się, ulegając znacznemu powiększeniu. Ściany naczyń krwionośnych stają się coraz bardziej rozszczelnione.

Komentarze (6)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

renia
2017-03-09 13:10:38

Też mnie to spotkało, ale na szczęście po porodzie udało mi się pozbyć hemoroidów. Stosowałam krem nano one z cząsteczkami złota i problem zniknął. A na zaparcia wystarczyło dodać więcej błonnika do jadłospisu i unikać wysoko przetworzonych potraw, do tego poranne spacery z psem i wyregulowałam sobie pracę jelit.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Irena
2017-03-06 15:06:49

Też miałam problem z zaparciami i hemoroidami. Bałam się stosować leki ze względu na ciążę. Mam w domu biobidet, taką nakładkę na sedes. Użyłam mocniejszego strumienia, żeby ruszyć wszystko w środku i pomogło mi. Bałam się, że z powodu hemoroidów będzie mnie bolało, ale na szczęście woda mnie nie podrażniła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
momo
2016-10-08 10:51:46

re: Jak leczyć hemoroidy w ciąży?

Zaparcia sa bardzo nieprzyjemne. Męczyłam sie z nimi głownie po porodzie. Żeby uniknąć hemoroidów stosowałam czopki eva/qu. Działały z dużą precyzja. Do 15 minut uwalniały mnie od problemu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aneta
2016-11-19 23:30:59

A jak już mam hemoroidy to mogę je stosować? Bo i zaparcia niestety mnie męczą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
momo
2016-11-20 09:42:14

tak, z tego co widzę na opakowaniu nie ma przeciwskazanań

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aloina
2016-07-22 14:17:37

re: Jak leczyć hemoroidy w ciąży?

W ciąży raczej się ich nie wyleczy ale po porodzie jak najbardziej. Przede wszystkim trzeba unikać zaparć, ja stosowałam dicopeg z bardzo dobrym skutkiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz