Lekarz podczas USG powiedział ciężarnej, że ...

To było nie tylko nieprofesjonalne, ale i dalece niekulturalne.

USG

Każda kobieta, która jest w ciąży, oczekuje od lekarza oprócz profesjonalizmu, empatii i wsparcia. Wszelkie badania, które mają sprawdzić stan dziecka sprawiają, że się stresujemy i boimy, co nam powie lekarz. Pewna mama była w takim szoku, po tym, co powiedział jej lekarz, że postanowiła się podzielić tym doświadczeniem z innymi mamami.

"Podczas mojego ostatniego USG lekarz zapytał, czy już myślałam nad imieniem dla chłopca. Powiedziałam, że wybraliśmy Alfie i Vinnie. Lekarz, zamiast uszanować nasz wybór, zaczął komentować. Powiedział, że nie podobają mu się te imiona, że brzmią niepoważnie i zapytał się, czy potraktowałabym poważnie np. prawnika, który ma na imię Alfie. A potem zapytał, co inni uważają na temat mojego wyboru."

Myślisz, że to oburzające? Co obchodzi lekarza, jakie imię da mu jego matka? Poczekaj to dopiero początek tej historii...

Komentarze (89)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-07-20 01:51:40

W piątym miesiącu ciąży wylądowałam w szpitalu bo miałam ciąże nisko położona i byłam tydzień.Bolal mnie brzuch i pojechalam z chłopakiem i jego mama do szpitala bo ona tam pracowala jako pielegniarka i byl tylko jeden lekarz ktory przyjmowal i mnie przyjal i juz do konca prowadził.. Później jeździłam raz w miesiącu na badania. Na jednej z wizyt zapytałam się lekarza czy powie mi płeć dziecka on na to że następnym razem.Więc byłam na kolejnej wizycie i znowu się go p ... ytam a on dalej to samo i ze obiecuje.Na kolejnej wizycie mówię do niego czy Doktor powie mi płeć dziecka bo obiecał na poprzedniej wizycie że już powie a ten do mnie że jak ja się do niego wyrażam, że jestem chamska i źle wychowana i on nie wie kto mnie urodził i żebym go nie obrazala bo jestem guwniarą.A tylko grzecznie zapytalam. Także to sobie do końca zapamiętam! To on był chamski i źle wychowany ! Tak Ty panie doktorze !! Panie Sz. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-07-20 01:55:01

II pojechałam do poradni zapłaciłam 150 zł i miałam czarno na białym że to śliczna dziewczynka :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aggg
2017-07-19 21:08:39

Witam. Nie zawsze to co powie lekarz jest obraźliwe. Skoro powiedział tylko że te imiona mu sie nie podobają wyrazil tylko swoje zdanie co bardziej świadczy o podtrzymaniu rozowy oraz zwyklej wymiany poglądów. Co do brzydkiego zdjęcia....hm sądzę że chyba koleżanka zbytnio zajmuje sie sobą i za bardzo chyba bierzesz do siebie słowa które wcale nie byly obraźliwe. Są też koleżanki które zwalaja to na hormony. Tak czy tak myślę ze jest to przerost formy nad treścią,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-06-26 21:33:16

... przecież nic takiego strasznego nie powiedział. Już nie róbmy afery z tego że komuś się imię nie podoba... Każdy moze powiedzieć to co myśli nawet w pracy. Wam w pracy nie wolno wyrażać swoich poglądów?? Mnie szef za to nie bije. Nie ma już ważnych tematów do poruszania?? Żenada... A jak ktoś chodzi przez caly weekend zdenerwowany bo jego lekarzowi się imię nie podoba to chyba ma coś nie tak z głową. Radze psychiatrę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-06-26 21:05:51

jest on od leczenia i badania niech dobrze leczą a nie się zajmują tym co nie trzeba

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-06-26 21:03:00

i gówno go obchodzi jak kto da na imię

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-06-26 16:05:23

Litości. Tyle pięknych polskich imion a tu taka żenada.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-06-27 00:17:59

Nie ma polskich imion są tylko słowiańskie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-06-24 06:49:48

Agnieszka

Lekarz to osoba- pracownik służby zdrowia.. Mysle ze mogl powiedziec co mysli jako osoba prywatna.. Mogl miec gorszy dzien jak kazdy z nas.. Czasem zachodz konflikt rol spolecznych ale czy warto sie nad tym rozczulac. Na pewno chcial w soim odczuciu dobrze dla dziecka.. Czy komus sie nie zdarzylo powidziec kilka slow za duzo?? nietaktownych !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-06-23 11:14:39

Niestety tez pierwsze usg zapamietalam fatalnie.kiedy zapytalam o plec dziecka uslyszalam ze teraz gowno mnie to powinno obchodzic.wiecej juz tam nie poszlam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mamusia
2017-06-27 23:42:12

Mój ginekolog przy pierwszej ciąży twierdził że płeć to on określa na porodówce...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-07-19 16:42:40

I miał rację

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-06-22 19:21:35

Tylko takich problemów życzę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ania
2017-06-22 15:59:32

Żenujące to jest. Odwagi nie miała gęby w gabinecie otworzyć a pisze w internecie anonimowo jak gowniara. Moim zdaniem jasne, imię dziecka jej sprawa ale takimi wydziwieniami robi mu krzywdę na całe życie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-07-19 00:30:40

Nie każdy jest taki prędki żeby odpyskować. Podczas usg lekarz stwierdził że nic nie będzie widać bo jestem zbyt gruba dodam że ważyłam wtedy 67 kg. Nieprzyjemny komentarz w sytuacji w której się nie spodziewamy potrafi bardzo zranić i odebrać mowę i cała przyjemność z wizyty na której chce się zobaczyć maleństwo. Poza tym jakiekolwiek nieprzyjemne komentarze tym bardziej z ust lekarza nie wpływają korzystnie na kobietę w ciąży która potrzebuje spokoju. Jeśli coś mu się nie podoba niech zostawi to dla siebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz