Lekarz w ciąży - prywatnie czy na NFZ?

Dobry lekarz w ciąży to podstawa. Co wziąć pod uwagę, wybierając opiekę medyczną na całe dziewięć miesięcy? Jak wygląda wizyta, za którą płaci NFZ?

ciąża

Chodzę na fundusz, ale płacę czasem

Droga Mamo, tak właśnie to wygląda na NFZ. Chodząc do przychodni, trzeba mieć sporo czasu. Lekarze jadą pracować do państwowych przychodni prosto ze szpitalnego dyżuru. Często się spóźniają, bo zatrzyma ich pacjentka, pilna konsultacja lub korek uliczny.

Jeśli zapisałaś się na 14:00, to do lekarza możesz wejść o 15:00. W kolejce czekasz, jak wszystkie inne kobiety, Twoja ciąża nie ma tu żadnego znaczenia. Wizyty ustalane są co 15 minut, a czasem co 10 minut. Czasu jest więc bardzo mało, trzeba się rozebrać, ubrać, usiąść i zejść z fotela, a lekarz więcej pisze niż z Tobą rozmawia. Poza tym, jeśli nastawiasz się na chodzenie do lekarza z mężem, na Fundusz niekoniecznie jest to dobrze widziane.

Poczekalnia może być wspólna dla wszystkich pacjentów umówionych do innych specjalistów. Lekarze ginekolodzy przyjmują w gabinetach często bez aparatu do USG.

 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Gość
2015-04-24 15:24:13

re: Lekarz w ciąży - prywatnie czy na NFZ?

Dodam jak dla mnie najważniejszy aspekt jeśli chodzi o wizyty na fundusz czy prywatne. lekarz z nfz jeśli wypisuje L4 pacjentce, która potrzebuje go ze względu na charakter pracy to wypisuje niestety leżące, prywatnie spokojnie dostaje się chodzące. Dodam, że niestety ciężarne dość często są sprawdzane przez ZUS

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz