Po jakie książki warto sięgać, będąc Mamą?

Oto lista polecanych przed Redakcję książek, które warto przeczytać, kiedy wychowanie Małego Człowieka zdaje się przerastać nasze możliwości i siły.

mam dziecko

Rodzicielstwo nie jest łatwe. Nikt nie mówił, że jest. Na szczęście dzisiaj nie musisz błądzić w ciemności i szukać rozwiązań na własną rękę - jest duże prawdopodobieństwo, że problemy z wychowaniem dzieci, które Cię dotykają, były też obecne w innych domach. Jest też duża szansa na to, że ktoś wypracował już dobre rozwiązanie na dany problem. Zawsze też możesz jedynie zainspirować się tym, co wybrali inni, by wychować swoje dziecko na dobrego człowieka i porządnego obywatela. Bo każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, to przecież oczywiste. Oto nasza lista książek, po które warto sięgnąć, aby zrozumieć język dziecka, nauczyć się wyłapywać sygnały, jakie do nas wysyła oraz porady, jak pracować i bawić się z dzieckiem, by rozwijało się prawidłowo.

Zobacz też: Jak wychować zdrowe dziecko? [RECENZJA KSIĄŻKI]

JAK MÓWIĆ, ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY. JAK SŁUCHAĆ, BY DZIECI DO NAS MÓWIŁY, Faber Adele, Mazlish Elaine, wyd. Media Rodzina

Trochę klasyka gatunku. Książka polecana od kilku lat nie tylko przez psychologów i pedagogów, lecz także pomiędzy rodzicami. Pomaga zrozumieć, gdzie popełniamy błędy i jak ich unikać. Uczy jak mądrzej kochać dzieci oraz pozwolić im kochać siebie samych. Bezcenne doświadczenia innych rodziców, które tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że rodzicielstwo to trudna droga, która jednocześnie może być najpiękniejszą przygodą życia.

BEZ PRESJI, Rosenfeld Alvin, Wise Nicloe, wyd. Buchmann

Świetna książka dla wszystkich rodziców, którzy czują, że włączyli swoje dziecko do tzw. wyścigu szczurów i podświadomie czują, że nie jest to najlepsze, co mogli wybrać dla swojego Malucha. Warto też zapoznać się z terminem "nadrodzicielstwa", który niestety jest dość mocno widoczny w szkołach naszych dzieci i poza nimi.

SAMOREGULACJA W SZKOLE, dr Stuart Shanker, wyd. mamania

Czy możemy pomóc dzieciom wzmocnić zdolności do samoregulacji, aby czas spędzany w szkole był optymalny dla ich rozwoju? Nowo wydana książka odpowiada na to pytanie w bardzo prosty sposób, wyjaśniając również, czym jest pięć obszarów samoregulacji oraz co dokładnie możemy zrobić, by wzmocnić uczniów w każdym z nich. Książka polecana jest nie tylko pedagogom, lecz także rodzicom, którzy chcą wspomóc swoje dziecko w zdobywaniu wiedzy oraz radzeniu sobie ze stresem. Więcej o książce można przeczytać TUTAJ.

ACHTUNG BABY. DLACZEGO NIEMIECKIE DZIECI SĄ TAK SAMODZIELNE, Sara Zaske, wyd. mamamania
 
Amerykańska mama przeprowadza się wraz z rodziną do Berlina i ze zdumieniem odkrywa, że niemieccy rodzice wychowują swoje dzieci zupełnie inaczej niż ona. Co takiego robią inaczej, że ich dzieci są bardziej odważne w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami, starają się być bardziej samodzielne i otwarte na świat. Piękna historia o tym, że wiedzą można się zarazić od innych ludzi, wychowywanych w zupełnie inny sposób niż my. 
 
 
 
Pisaliśmy już wcześniej o tym, jak wiele zmienia w życiu rodziców jedna książka. Proste metody, konsekwencja oraz rozmowa i okazywanie uczuć dziecku, to droga do udanych i pięknych relacji z dzieckiem. Polecamy serdecznie!
 
 
MÓZG DZIECKA, Bilbao Alvaro, wyd. Bukowy Las

W trakcie pierwszych sześciu lat życia mózg dziecka dysponuje możliwościami, których nie będzie mieć już nigdy potem. Alvaro Bilbao, doktor psychologii, neuropsycholog i ojciec trójki dzieci dowodzi, jak wiedza na temat dziecięcego mózgu może znacząco pomóc w budowaniu głębokich i satysfakcjonujących relacji między rodzicami i dziećmi. W prosty sposób napisana i mówiąca językiem rodziców książka świetnie sprawdza się na pierwszych i kolejnych zakrętach w wychowaniu dziecka. Bo nikt nie mówił, że będzie łatwo. Wiele osób za to mówi, że może być pięknie!

 

AK

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz