Niemowlę znalezione w Oknie Życia z informacją: Mam na imię Kubuś

Chłopczyk miał przy sobie kartkę z informacją od matki. To 16. dziecko znalezione w tym Oknie Życia.

dziecko z okna życia

We wtorek około godz. 13. w warszawskim Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie znaleziono porzucone dziecko.

- Byłyśmy zdziwione, że w ciągu dnia, bo zwykle dzieci pozostawiane są wieczorem albo w nocy – wyjaśnia s. Barbara ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które opiekują się Oknem Życia.

Przy dziecku siostry znalazły karteczkę z informacją, że chłopiec ma na imię Kubuś, urodził się 5 maja, jest zdrowy i ma wszystkie szczepienia. Matka napisała też, że bardzo żałuje, iż musi podjąć taką decyzję, ale nie ma innego wyjścia.

Zgodnie z procedurami zakonnice zawiadomiły policję i pogotowie, po czym dziecko zostało przewiezione do szpitala przy ul. Madalińskiego, gdzie przechodzi badania zdrowotne.

Prawdopodobniej dziecko trafi do adopcji już po 4-5 tygodniach od pozostawienia go w oknie życia. Do tego czasu będzie przebywało w ośrodku preadopcyjnym.

- W chwili, gdy matka zostawia dziecko w oknie życia, zrzeka się wszelkich praw rodzicielskich i nie jest ścigana przez prawo. W tej chwili trwa śledztwo, czy matka nie została przez kogoś zmuszona do tego, by zostawić dziecko. Jednak w tym przypadku wszystko wskazuje na to, że była to jej decyzja, w związku z tym, że pozostawiła list  - wyjaśnia  siostra Barbara.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz