Mama plus, czyli emerytura dla wielodzietnych matek

Rząd zatroszczy się o emerytury matek z co najmniej czwórką dzieci.

Rodzice z czwórką dzieci

Kobiety, które urodziły czwórkę lub więcej dzieci, mają zyskać prawo do świadczenia emerytalnego w wysokości emerytury minimalnej. Ta obecnie wynosi 1029,80 zł brutto.

Jeśli kobieta nie pracowała przed narodzinami dziecka, czyli nie znamy poziomu jej wynagrodzenia, podstawą naliczanych składek jest zasiłek macierzyński - polski rząd opłaca 100 proc. składek emerytalnych dla kobiet na urlopie macierzyńskim.

W czasie trwającego do trzech lat urlopu wychowawczego składki naliczane są od 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

rozżalona
2018-07-28 12:57:06

najpierw 500+ nie dla wszystkich bo jak ma się 3 dzieci w tym 2 pełnoletnich i oboje rodzice pracują za najniższą to nic nie należy się bo magiczne 800 przekroczone to teraz emerytura za 4 dzieci pomimo że całe życie zajmuje się domem i nie pracują. Co z kobietami które ciężko pracują zawodowo, mają 3 dzieci i zajmowały się domem i rodziną? Często z nie własnego wyboru szły pracować bo nie miały wsparcia, zarabiały na dzieci nikogo o nic nie prosząc. Tak nasz kraj hodu ... je kombinatorów co by robić, aby nie iść pracować a dostać a więc cóż młode kobiety nogi na bok i co rok maluch - państwo pomoże i emeryturkę wam da a więc do dzieła i tak przez kolejne 4 lata...... Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz