Masaż krocza przed porodem i w jego trakcie – czy to rzeczywiście pomaga?

Masaż krocza jest jednym ze sposobów, które pozwalają przygotować się do porodu. Czy to rzeczywiście pomaga kobietom?

poród

Poród jest ogromnym wyzwaniem dla kobiety. Jest męczący  i często bardzo bolesny. Są jednak metody, dzięki którym można się do tego maratonu przygotować i uniknąć dodatkowych nieprzyjemności, jak np. nacinanie krocza.

Nacinanie krocza? Ale czemu?

Jeszcze do niedawna wykonywało się nacinanie krocza rutynowo w czasie porodu, żeby poszerzyć pochwę i ułatwić dziecku „wyjście”, uniknąć urazów i niedotlenienia. Dzisiaj mamy na szczęście kilka sprawdzonych metod, które mogą zapobiec temu zabiegowi. Krocze naprawdę można przygotować do porodu i są na to różne metody! Jedną z nich jest masaż krocza.

Nacinanie krocza jest to najczęściej stosowany zabieg chirurgiczny, pomimo tego, że od wielu lat znane są dowody na jego szkodliwość. Polska jest teraz już jednym z niewielu krajów europejskich, w których w wielu placówkach rutynowe nacięcie krocza stanowi niekwestionowany element prowadzenia porodu. Niestety wciąż niektórym wydaje się, że nacinanie krocza może przynieść korzyści (niektórzy mężczyźni proszą nawet o to, by ciaśniej zszyć żonę po cięciu - nie wieszysz? Sprawdź!)

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz