MÓZG Twojego dziecka - masz wpływ na jego ROZWÓJ

Przebieg ciąży i karmienie piersią - dwa czynniki ogromnej wagi dla prawidłowego rozwoju mózgu dziecka.

dziecko

Jako mama masz ogromny wpływ na rozwój mózgu swojego dziecka. Co za tym idzie, wpływ na to, jak inteligentna, mówiąc wprost - bystra - będzie Twoja pociecha. 

Mózg dziecka zaczna rozwijać się już w momencie spotkania plemnika i komórki jajowej. Podczas dziewięciu miesięcy rozwija się w ekspresowym tempie, tworząc kilometry połączeń neuronowych. Okres niemowlęcy to czas, kiedy mózg dziecka także rośnie wyjątkowo szybko. W chwili, gdy Twój maluch osiąga wiek 1 roku, jego mózg ma już 60% całkowitej, "dorosłej" wielkości.

Dlatego właśnie w okresie ciąży oraz podczas pierwszego roku życia możesz zrobić najwięcej, aby dać swojemu dziecku zdrowy strat w przyszłość, zapewniając, że dzięki zdrowemu mózgowi, będzie łatwo, szybko i błyskotliwie eksplorowało otaczający go świat. Na początku życia maluch posiada zdolność przetrwania tylko dzięki wrodzonym odruchom, ale już po kilku miesiącach zaczyna się uczyć. Zdobywanie wiedzy będzie towarzyszyło dziecku przez długi okres życia, a niektórzy nawet twierdzą, że "człowiek uczy się przez całe życie". Po to właśnie potrzebny mu zdrowy, sprawnie działający mózg.

Jaka jest w tym Twoja rola, droga Mamo?

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz