Na czym polega poród lotosowy?

Najważniejszym elementem porodu lotosowego jest nieodcinanie pępowiny, co pozwala dziecku na delikatne i stopniowe oddzielanie się od matki. Czy taki poród jest bezpieczny?

dziecko

Kilka lat temu opinię publiczną zelektryzowała informacja o rodzicach z Hrubieszowa, którzy nie pozwalali na przecięcie pępowiny ich nowo narodzonemu dziecku. Lekarze byli przerażeni. W sprawę włączył się sąd rodzinny, który nakazał medykom wykonanie zabiegu. Poród lotosowy, bo o nim mowa, to jak na razie sporadyczne zjawisko w Polsce.

Państwo K. argumentowali swoją decyzję tym, że pępowina uschnie i sama odpadnie. Ojciec twierdził nawet, że wydalone łożysko należy zanurzyć w solance. Lekarze byli zdziwieni zachowaniem rodziców. Położnikom trudno było nawet zdefiniować to zjawisko. Dlaczego? Ponieważ poród lotosowy nie był wówczas jeszcze bardzo rozpowszechniony w Polsce, ale ten trend może się zmienić.

Zjawisko to zapoczątkowała  Clair Lotus Day. Uznawana za jasnowidzkę kobieta nadała mu nie tylko nazwę, ale także ideologię. Twierdziła bowiem, że widzi i czuje ból odczuwany przez maleństwo w trakcie porodu, dlatego sama będąc w ciąży, poszukiwała takiego porodu, który zminimalizowałby ból dziecka. Odkryła poród lotosowy u zwierząt. W 1974 roku na świat przyszedł jej syn Trimurti. Ze szpitala zabrała go do domu, nie odcinając pępowiny. Trimurti nazywany jest pierwszym lotosowym dzieckiem.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2013-09-28 12:23:21

re: Na czym polega poród lotosowy?

Poród lotosowy to jakaś bzdura. Stanowi zagrożenie życia dziecka. Łożysko powstaje tylko po to, aby odżywiać dziecko w brzuchu mamy - a nie na zewnątrz. Brrr

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz