Nadciśnienie ciążowe

Według Światowej Organizacji Zdrowia o nadciśnieniu tętniczym mówimy, gdy jego wartość przekracza 140/90 mmHg. Jakie Ty masz ciśnienie?

a

Czy jeśli przed ciążą Twoje ciśnienie było w normie, to znaczy, że w ciąży nie spotka Cię nadciśnienie tętnicze? Jak rozpoznać sygnały nadciśnienia? Jak leczy się ten problem? I jaki poród Cię czeka, czy nadciśnienie jest wskazaniem do cięcia cesarskiego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz dalej.

Sygnały nadciśnienia

Prawidłowo przed każdą wizytą u ginekologa, ciężarna jest ważona. Położna mierzy ciśnienie, wyniki wpisywane są do karty ciąży. Niestety nadal wielu przychodniach pomiar ciśnienia tętniczego nie jest normą. Okazuje się, że organizm wysyła pewne sygnały, które mogą świadczyć o nadciśnieniu, zanim zdążysz zmierzyć ciśnienie. To przede wszystkim obrzęki, które nie ustępują po nocy lub odpoczynku w pozycji leżącej. Dlatego tak ważne jest obserwowanie obrzęków na nogach. Obecność białka w moczu, czyli tak zwany białkomocz. Poza tym niepokojące mogą być również bóle głowy, które pojawiają się nieoczekiwanie i dotąd nie występowały. Z bólami głowy mogą być związane zaburzenia widzenia.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz