Popularny fast food nagrodzi kobietę, która... zajdzie w ciążę z gwiazdą MŚ!

Afera miała miejsce w Rosji. Burger King przeprosił już za kontrowersyjną ofertę.

burger king

Sieć restauracji fast food w Rosji zaoferowała młodym kobietom dokładnie 3 mln rubli, czyli ok. 176 tys. zł oraz dożywotni zapas najpopularniejszych kanapek tzw. Whopperów za... zajście w ciążę z jedną z gwiazd światowego futbolu podczas trwającego mundialu.

"Dziewczyny, które zdobędą najlepsze geny piłkarskie, przedłużą sukcesy rosyjskiej drużyny narodowej na następne pokolenia" - czytamy w ogłoszeniu Burger Kinga w Rosji.

Akcja szybko spotkała się z ogromem krytyki, szczególnie w mediach społecznościowych. Media i internauci zgodnie nazwali ją "seksistowską, obrzydliwą, poniżającą i godzącą w wizerunek dziewcząt".
 
Burger King bardzo szybko wycofał z social mediów wszystkie materiały kampanijne, po czym pojawiły się oficjane przeprosiny. Można w nim przeczytać, że sieć przeprasza za "konkurs". Podobno przedstawiciele zrozumieli po krytyce, że oferta jest zbyt obraźliwa i kontrowersyjna.

To nie pierwsza taka wpadka Burger Kinga - w tamtym roku sieć wypuściła kontrowersyjną kampanię reklamową z parodią... ofiary gwałtu.


AK

Źródło: onet sport

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz