Najczęstsze kobiece zmartwienia w czasie ciąży

Lęki w czasie ciąży? Cała prawda na temat 10 największych i najczęstszych ciążowych zmartwień. Sprawdź fakty, dzięki którym lepiej poradzisz sobie ze swoimi obawami!

ciąża

Wiele kobiet w ciąży zbytnio zamartwia się przeróżnymi rzeczami, zamiast zwrócić uwagę na kwestie, które rzeczywiście mogą szkodzić im i dziecku. Porównaj swoje obawy z obawami innych kobiet i zobacz, które faktycznie mają sens i jak bardzo są ugruntowane, a także co możesz zrobić, aby zachować zdrowie i szczęście w czasie ciąży.

Najpierw przychodzą pozytywne emocje, a zaraz za nimi zmartwienia i obawy. Kiedy już oswoisz się z faktem, że jesteś w ciąży, zaczynasz stresować się tysiącem spraw: czy dziecko będzie zdrowe, czy możesz poronić, czy zniesiesz ból w trakcie porodu, czy będziesz mogła karmić piersią. Lista jest długa i właściwie się nie kończy. A jeśli masz skłonności do zamartwiania się, każdego dnia znajdziesz sobie nowe problemy i strachy (cichy zabójca – żwirek dla kotów, toksyczne sushi, zapadające się dziecięce łóżeczka), ale nawet te najbardziej wyluzowane z Was mogą mieć chwile niepokoju, kiedy położna nie słyszy bicia serca dziecka na USG, kiedy jest czas na badania prenatalne, albo kiedy pojawiają się niepokojące symptomy. Kiedy połączymy to z burzą hormonów, która Ci nieodłącznie towarzyszy, właściwie nie jest możliwe się nie martwić.

Musisz pamiętać, że generalne ryzyko powikłań w czasie ciąży jest niskie, zwłaszcza jeśli kobieta jest zdrowa i nie zamartwia się o wszystko. Aby przeciwdziałać lękom, eksperci radzą zmienić swoje negatywne nastawienie i załagodzić wszystkie skrajne myśli. Warto skupić się na obaleniu tych negatywnych racjonalnymi dowodami. Dlatego stworzyli oni listę 10 największych kobiecych zmartwień w czasie ciąży, w oparciu o najnowsze badania. Pamiętaj – znając fakty, możesz łatwo zniwelować swoje niepokoje i stresy. Ponadto, jak twierdzą lekarze, nie ma sensu martwić się o rzeczy na które nie masz wpływu (na przykład to piwo, które wypiłaś, zanim zorientowałaś się, że jesteś w ciąży), lepiej skoncentrować się na tym, nad czym masz kontrolę.

Dalej znajdziesz 10 najbardziej powszechnych zmartwień i lęków, razem z kwestiami, na które warto zwrócić uwagę. Dodatkowo piszemy, co możesz zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na posiadanie zdrowego dziecka >>>

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Joasia
2017-10-11 14:30:31

strach przed porodem i ciążą nazywa się podobno tokofobią. ja nie bałam się samego porodu o dziwo, ale tego, czy zdołam się odpowiednio do niego przygotować, tzn czy zapewnię mojemu maleństwu najlepsze warunki do przyjścia na świat. Lekarz po wizycie kontrolnej rozwiał trochę moje obawy i zapisał pregnę plus, która uzupełniła niedobory żelaza i jodu, a dodatkowo dostarczyła niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka kwasy omega-3 dha. Znacząco mnie to uspokoiło i cią ... a przebiegła bez problemów, Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz