Nie musisz rezygnować z ulubionych rzeczy w ciąży

Zobacz listę rzeczy, które, mogłoby się wydawać, są niewskazane dla ciężarnych.

ciąża

Na pewno w ciąży słysz wiele dobrych rad, co ci wolno, a czego nie. Część z nich to przesądy i zabobony. Zobacz, które czynności wcale nie są zakazane w ciąży:

Farbowanie włosów

Farba wnika we włosy, ale nie przenika przez skórę, dlatego możesz stosować ją bez obaw. Powinnaś unikać za to wdychania amoniaku zawartego w farbie, dlatego najlepiej nakładać farbę w dobrze wywietrzonym powietrzu. Długie siedzenie u fryzjera czy różne zapachy mogą być znacznie bardziej irytujące teraz w ciąży. Jeśli włosy farbujesz sama w domu, poproś kogoś o pomoc, schylane się, czy trzymanie rąk do góry może być dla ciebie uciążliwe.

Malowanie paznokci

Wolno malować paznokcie, bo płytka paznokciowa jest szczelna, a emalia w żaden sposób nie jest w stanie przedostać się do krwiobiegu i dalej, do ciała dziecka. Przyszłym mamom zaleca się unikać lakierów z toluenem i formaldehydem, którego opary podczas malowania paznokci może być niebezpieczny. Do porodu trzeba zmyć lakier. Gdy ciśnienie jest nieprawidłowe, skóra pod paznokciami sinieje - to wskazówka dla lekarza, że poród nie przebiega prawidłowo.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz