Nie pal w ciąży!

Będziemy jak mantrę powtarzać to zdanie, używając najbardziej drastycznych argumentów. Nie można milczeć, gdy widzi się palącą ciężarną.

paląca

Chyba każdy choć raz w życiu widział ciężarną z papierosem. To oznacza, że palących ciężarnych jest niemało. W 2013 roku w Polsce było ich 30%!

Jeśli dotychczas paliłaś, a zaszłaś właśnie w ciążę, powinnaś natychmiast zrezygnować z palenia. Nawet mamy mocno uzależnione od nikotyny muszą to zrobić. Groźne trucizny, takie jak tlenek węgla, cyjanek i nikotyna, przenikając do bezbronnego ciała maluszka w kobiecym łonie, robią więcej szkody niż podnoszony często przez palaczki argument - syndrom odstawienny. Dla Twojego dziecka to po prostu spustoszenie jego zdrowia.

Czy wiesz, że kobieta w ciąży, w momencie w którym zaciąga się dymem z papierosa, podnosi tętno dziecka ze 130 na 180 uderzeń na minutę? Za każdym zaciągnięciem się papierosem. Czy dorosły człowiek może czuć się dobrze z takim tętnem? A co czuje dziecko? Jak może normalnie się rozwijać?

Dalej pokazujemy Wam przejmujące materiały społecznych akcji antynikotynowych dla kobiet w ciąży (plakaty z różnych miejsc na świecie, m.in. z Wielkiej Brytanii, Finlandii, USA i Niemiec). Mogą być dla Was wstrząsające.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz