Nowe zalecenia WHO dla ciężarnych: Sprawdź, jak często powinnaś się badać

Światowa Organizacja Zdrowia dwukrotnie zwiększyła liczbę zalecanych wizyt kontrolnych dla wszystkich ciężarnych!

badania w ciąży

Światowa Organizacja Zdrowia wydała nowe zalecenia dla kobiet spodziewających się dziecka. Jak wynika z danych WHO, w zeszłym roku 303 tys. kobiet zmarło z powodu powikłań związanych z ciążą, 2,7 mln dzieci zmarło w ciągu pierwszych 28 dni życia, 2,6 mln dzieci urodziło się martwych lub zostało poronionych. Nowe zalecenia mają zminimalizować ryzyko powikłań i pomóc we wcześniejszym wykrywaniu zagrożeń dla matki i płodu.

W ciąży częściej u ginekologa

Do tej pory WHO zalecało 4 wizyty u lekarza prowadzącego ciążę. Teraz wizyt ma być dwukrotnie więcej, czyli 8. Wizyty powinny się odbywać w 12., 20., 26., 30., 34., 36., 38. i 40. tygodniu ciąży. Nie będzie to duża zmiana dla Polek, gdyż większość z nas widzi się ze swoim lekarzem prowadzącym co najmniej raz w miesiącu. Jednak nie wszędzie jest to tak oczywiste, częściej niż 4 razy w ciąży bada się zaledwie 65% kobiet ciężarnych na świecie.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2016-11-24 21:21:08

hehe ja mialam prawidlowy przebieg ciąży a byłam ponad 10 razy ! to nie wiem o co chodzi :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kama
2016-11-24 20:06:29

Jestem w początku 8 miesiąca ciąży i u lekarza byłam do tej pory 8 razy więc nie wiem dlaczego piszę że 4 razy , ja słyszałam natomiast inną rzecz że ciąże mają prowadzić w PL położne a nie lekarze nie wiem na ile to prawda. Nie prawdą jest że się jest u ginekologa 4 razy , poza tym wkładanie tam palców też nie jest czymś dobrym i właśnie powinno się tam badać do minimum jak to jest możliwe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz