Ta mama prawie nie zauważyła objawów poważnej choroby. Mogło to skończyć się tragicznie!

Lekarzowi warto mówić o wszystkich ciążowych objawach, nawet tych niepozornych.

cholestaza ciążowa

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka, ma różne dziwne objawy ciążowe. Jednocześnie wiele mam świadomych, że ciało się zmienia, ignoruje je, zakładając, że tak ma być. Niestety niektóre z tych objawów to oznaki poważnych chorób. Takim objawem jest np. świąd, który może być oznaką cholestazy ciążowej, o której wiele mam nawet nie słyszało. Cholestaza występuje u ok. 4% ciężarnych w Polsce i występuje w 40% drugich ciąż.

Christina i Aaron DePino dowiedzieli się o chorobie bardzo późno, zaledwie na kilka tygodni przed porodem. Kobieta postanowiła przestrzec inne matki w sieci, by uświadomić o zagrożeniu, jakie niesie za sobą cholestaza ciążowa. Post kobiety został udostępniony ponad 25 tysięcy razy:

" Jesteś w ciąży i swędzi cię skóra, nie ignoruj tego objawu! Kilka tygodni temu pojawił się u mnie świąd, szczególnie uciążliwy w nocy. Pożaliłam się na Facebooku i dzięki Jennifer, Britney i Monice dowiedziałam się, że miałam cholestaze ciążową. To choroba w zasadzie nieszkodliwa dla mnie, oprócz uciążliwego świądu, ale mogło to doprowadzić do śmierci mojego dziecka!

W ubiegłym tygodniu zostałam zdiagnozowana przez lekarza i musiałam urodzić dziecko w tym tygodniu! Czujemy się pobłogosławieni tym małym darem!
Dzięki dziewczyny za podpowiedź, która mogła uratować nasze dziecko! Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni!

(A teraz będę jedną z tych szalonych matek, co latają i ostrzegają inne ciężarne)."

Maluszek musiał zostać w szpitalu kilka tygodni, by lekarze mogli się upewnić czy cholestaza nie wpłynęła na dziecko. Christina ciężko pracuje nad uświadamianiem innych mam.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz