OCZAMI POŁOŻNEJ: Czy znasz swoją położną środowiskową?

Rozmowa położnej z położną. Ewa Aksanowska przeprowadziła wywiad ze swoją znajomą położną środowiskową, aby przybliżyć nam tajniki jej pracy.

położna

Większość kobiet, w pewnych momentach swojego życia ma kontakt z położną środowiskową. Czasem spotykają ją w przychodniach, w trakcie wizyt ginekologicznych a najczęściej przy okazji wizyt patronażowych po porodzie. Mimo to, wciąż nie wszyscy wiedzą czym właściwie zajmuje się położna środowiskowa.

By poznać lepiej tajniki jej pracy, postanowiłam porozmawiać ze swoja koleżanką po fachu. Moja rozmówczyni - położna, Marta Kalinowska, od ponad dziesięciu lat z radością wykonuje swój zawód i służy pomocą kobietom, pracując właśnie jako położna środowiskowa.

Ewa Aksanowska: Czym właściwie zajmuje się położna środowiskowa?

Położna środowiskowa, Marta Kalinowska: Moim zadaniem, tak jak każdej położnej środowiskowej, jest głównie opieka nad kobietami w ciąży, po porodzie oraz nad noworodkami do czasu ukończenia przez nie 6 tygodnia życia. Do moich zadań, o czym przeważnie wspomina się zdecydowanie rzadziej, należy również pomoc kobietom ze schorzeniami ginekologicznymi. W swojej codziennej pracy między innymi współpracuję z lekarzami ginekologami, zajmuję się pobieraniem cytologii oraz odbywam wizyty patronażowe u mam po porodach i ich nowonarodzonych dzieci.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-03-24 21:13:33

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Czy znasz swoją położną środowiskową?

Świetny artykuł, czekam na kolejny!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz