OCZAMI POŁOŻNEJ: Dbaj o siebie po porodzie!

Właśnie zostałaś mamą. Jest radośnie, chwilami ciężko, mnóstwo nowych doświadczeń (przy każdym kolejnym dziecku jest inaczej) - jesteś w ferworze wielu wydarzeń. W tym wszystkim nie zapominaj o sobie.

mama i noworodek

Nadeszła ta wspaniała chwila. Jesteś już po porodzie. Zostałaś szczęśliwą mamą. A moment, gdy po raz pierwszy przytuliłaś swojego Maluszka, sprawił, że jest dla Ciebie najważniejszy na świecie. I tak już będzie zawsze. Powinnaś jednak pamiętać, że w ferworze pierwszych radosnych dni po porodzie, musisz także zadbać o siebie.

Dbaj o ciało!

Twoje ciało wykonało właśnie kawał dobrej roboty. W końcu wydało na świat małego człowieka. Nic więc dziwnego, że czujesz się po prostu zmęczona i obolała. Jeżeli urodziłaś drogami i siłami natury możesz odczuwać bóle mięśni, bolesność bioder czy okolicy kości ogonowej. Jest to konsekwencja wysiłku jaki włożyłaś w urodzenie dziecka oraz ucisku jego główki w trakcie porodu. I choć te dolegliwości mają prawo utrzymywać się przez jakiś czas, to możesz spróbować zniwelować ból, korzystając z ciepłego prysznica lub stosując delikatny masaż.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Aggaaaa
2015-03-05 18:35:37

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Dbaj o siebie po porodzie!

Dobrze by było. A co jak w domu ma się jeszcze jedno nieco starsze dziecko (1,5 roczku) ? Do tego mąż, który wymaga by wszystko było zrobione kiedy wróci z pracy? Dom posprzątany, obiad ugotowany, spacer z dziećmi wykonany, pranie zrobione, poprasowane itd. Tak po prostu się nie da! A gdzie do tego odpoczynek? Chyba bycie mama zaczęło mnie trochę przerastać :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-03-05 17:50:22

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Dbaj o siebie po porodzie!

Skup się na sobie i swoim dziecku? chyba kogoś zabrakło...skup się na sobie, swoim mężu i swoim dziecku :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
wiecej zdrowego egoizmu
2015-03-06 13:49:37

W życiu bym sie dała sie sprowadzić mężowi do niańki i sprzątaczki !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-03-06 13:51:02

"Nie dała " oczywiście miało być

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz