OCZAMI POŁOŻNEJ: Jak oswoić salę porodową?

Dla kobiety rodzącej po raz pierwszy, sala porodowa może się jawić jako miejsce obce, zimne i niezbyt przyjazne. Nie da się ukryć, że zderzenie z sytuacją bywa ciężkie i trudno jest się odnaleźć w nowej szpitalnej rzeczywistości. Co więc zrobić, by móc bez przeszkód cieszyć się tą najważniejszą chwilą w życiu, jaką jest przyjście na świat dziecka?

poród

Przyszła mama w czasie ciąży powinna trochę czasu poświęcić na zdobywanie informacji o porodzie. Może to zrobić między innymi na zajęciach w szkole rodzenia. W ostatnim czasie, ta forma zdobywania skompensowanej wiedzy na wszelkie okołoporodowe tematy, staje się coraz bardziej popularna. Przy wyborze szkoły rodzenia warto wziąć pod uwagę tę funkcjonującą na terenie wybranego do porodu szpitala. Dlaczego?

Po pierwsze często wykładają tam położne pracujące na konkretnej sali porodowej. Jest to więc niepowtarzalna okazja do poznania choć paru osób z pracującego w danym szpitalu personelu medycznego. Poza tym, w ramach zajęć, często jest organizowana wycieczka na blok porodowy, co pozwala poznać panujące realia i oswoić nowe miejsce.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz