OCZAMI POŁOŻNEJ: Niekonwencjonalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Najpopularniejszą metodą znieczulenia porodu jest wciąż znieczulenie zewnątrzoponowe. Jednak poznanie nieoczywistych sposobów łagodzenia bólu porodowego bywa naprawdę przydatne.

a

Dla większości kobiet jedyną znaną i preferowaną metodą łagodzenia bólu porodowego jest wciąż znieczulenie zewnątrzoponowe. W ostatnich latach pojawia się jednak coraz więcej alternatywnych, głównie niefarmakologicznych sposobów pomagających zmniejszyć lub całkowicie zniwelować towarzyszące porodowi odczucia bólowe. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie nimi jest coraz większe. I choć przedstawiane poniżej metody nie są w chwili obecnej dostępne na wszystkich polskich porodówkach, warto się im bliżej przyjrzeć.

Aromaterapia w porodzie

Aromaterapia to nic innego jak metoda polegająca na leczeniu zapachami. Jej zastosowanie w położnictwie opiera się głównie na łagodzeniu bólu, uspokajaniu, zmniejszaniu nudności ale i też zwiększaniu siły i częstotliwości skurczy. W tym celu są wykorzystywane, specjalnie pozyskiwane z kwiatów, drzew lub owoców, naturalne olejki eteryczne. Zastosowanie klasycznej aromaterapii w porodzie polega na wprowadzaniu olejków bezpośrednio przez skórę (poprzez masaż, kąpiele lub kompresy) lub układ oddechowy (za pomocą inhalacji).

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

hmmm
2015-03-27 09:12:09

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Niekonwencjonalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Ciekawa jestem w którym szpitalu robią masaż, teraz jak trafisz na szpital w ktorym będę Cie traktować z szacunkiem graniczy z cudem a masaż z olejków? Chyba jak bym poprosiła jakąś położna to by mnie wyśmiała. A co do kąpieli to mi np baaardzo pomogła tylko ja akurat miała szczęście bo wtrafilam na szpital w którym była wanna a w nie których są tylko prysznice i co wtedy? ja osobiście nie byłabym w stanie wystać czy wysiedzieć pod prysznicem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
makrela
2015-03-26 18:13:55

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Niekonwencjonalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Fajnie, fajnie, fajnie. A ja mam wrażenie, że wszystko jest po to, żeby szpitale na nas oszczędzały i nie musiały podawać zop-a, bo taka supermama Zosia urodzi wąchając olejki eteryczne i to przyniesie jej ulgę w cierpieniu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz