OCZAMI POŁOŻNEJ: Nielubiane dolegliwości ciążowe - mdłości

Warto poszukać sposobów na ich złagodzenie. Położna, Ewa Aksanowska daje nam cenne wskazówki i dzieli się swoim doświadczeniem z okresu ciąży.

ciąża

Jak wszyscy wiedzą, w ciąży nie sposób się nudzić. Na każdym jej etapie mogą pojawiać się typowe ciążowe dolegliwości, wpływając na samopoczucie przyszłej mamy.

Do zdecydowanie mało lubianych objawów wczesnej ciąży należą nudności i wymioty. Jakby tego było mało, potrafią one doskwierać przyszłej mamie dosyć długo i intensywnie.

Najprostsze sposoby na złagodzenie nudności

Choć nudności należą do dolegliwości, która z reguły same przechodzą wraz z upływem kolejnych ciążowych tygodni, to warto szukać sposobów na ich złagodzenie. Bardzo pomocne w tym przypadku będzie zastosowanie się do kilku podstawowych wskazówek.

Przede wszystkim nękana nudnościami przyszła mama powinna starać się jadać mniejsze posiłki, ale za to częściej. Jadłospis powinien być tak skomponowany, by jak najbardziej ograniczyć w nim konkretne zapachy i posiłki wywołujące nudności. Należy unikać produktów o wysokiej zawartości tłuszczów i cukru. Warto, by w diecie pojawiły się orzechy (zwłaszcza włoskie).

Równocześnie należy dbać o odpowiednią podaż płynów. Dlaczego?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz